0

Po atkaklios kovos į DNB LKF finalą prasibrovė turnyro debiutantai Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa,68:67 (16:15, 15:20, 15:18, 11:21) palaužę Prienų „Rūdupio“ komandą. Finale jie susikaus su titulą ginančiais Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo Pasvalio krepšininkai, po taiklaus T.Hugheso tritaškio ir S.Morgano dvitaškio „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai išsiveržė į priekį 5:0. Netrukus prieniškiai atsakė spurtu 8:0 ir išsiveržė į priekį (8:5). Besibaigiant pirmajam ketvirčiui pasvaliečiai persvėrė rezultatą (14:13), o A.Kieža pataikė iš po krepšio. Po pirmųjų dešimties minučių „Rūdupis“ atsiliko minimaliu skirtumu - 15:16.

Antrajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką. Sužaidus tris minutes A.Labuckas pataikė iš toli ir sugrąžino „Rūdupiui“ trapią dviejų taškų persvarą (20:18), kurią netrukus dvitaškiu panaikino P.Preslesas. Ketvirčio viduryje S.Buterlevičiui pataikius iš toli skirtumas išaugo iki 7 taškų (27:20), tačiau netrukus dviem tritaškiais T.Hughesas jį panaikino iki vieno (29:28). Prieš didžiąją pertrauką A.Milaknis metimu iš toli atstumą padidino iki keturių taškų - 35:61.

Trečiajame kėlinyje tritaškiais apsikeitė A.Mažutis ir E.Bendžius, o sužaidus tris minutes rezultatas buvo lygus - 40:40. Prieniškiai žymiau atitrūko A.Juškevičiui pelnius du taškus su pražanga (51:44). G.Kadžiuliui sumetus abi baudas atstumas tarp ekipų jau buvo 9 taškai (53:44). Po trijų kėlinių pasvaliečiai atsiliko septyniais - 53:46

Lemiamoje mačo dalyje S.Morganas atsilikimą sumažino iki penkių taškų, o E.Bendžius pataikė iš toli (55:53).Ketvirčio viduryje ir vėl sužibo T.Hughesas, smeigęs dar vieną tritaškį ir išvesdamas „Pieno žvaigždes“ į priekį (55:56). A.Milaknis sugrąžino minimalią persvarą „Rūdupiui“, bet Prienų ekipa užsidirbo dvi pražangas puolime iš eilės. S.Morganui įmetus visas baudas LKF debiutantai išsiveržė į priekį 61:57. Likus minutei S.Morganas galingai įkrovė į krepšį, o „Rūdupio“ krepšininkai desperatiškai svaidė pro šalį. Likus penkiolikai sekundžių G.Kadžiulis turėjo progą išlyginti rezultatą, bet jo mestas tritaškis skriejo pro šalį, o baudų metimų „loterijoje“ triumfavo pasvaliečiai.

„Pieno žvaigždės“: Trevonas Hughesas 23 (6/10 trit.), Sylvesteris Morganas 17, Eimantas Bendžius 8, Gytis Sirutavičius 8.

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 20, Arnas Labuckas 11, Adas Juškevičius ir Artūras Milaknis po 9.

Pirmąją pusfinalio kovą laimėjo Kauno „Žalgiris“, rezultatu 87:73 nugalėjęs Kėdainių „Kėdainiai Triobet“ krepšininkus.