Šeštadienio vakarą Marijampolėje draugiškas rungtynes žaidė Pakruojo „Kruoja“ ir Gargždų „Banga“. Nors mačo pradžioje vyravo apylygis žaidimas, vėliau „Kruoja“ visiškai perėmė iniciatyvą ir dėka Valerijaus Čistjakovo dviejų įvarčių antrojo kėlinio pradžioje, šventė užtikrintą pergalę rezultatu 2:0.

Pirmas penkiolika minučių abi ekipos ieškojo savojo žaidimo ir akivaizdaus žaidybinio pranašumo neturėjo nei viena, nei kita ekipa. Vis tik praėjus startiniam jauduliui Pakruojo klubas ėmė vis dažniau lankytis prie varžovų vartų, o „Bangos“ futbolininkams didžiąją laiko dalį teko žaisti be kamuolio.

Būtent tai gargždiškius ir išmušė iš vėžių. Po „Bangos“ klaidos gynyboje Giedrius Slavickas perėmė kamuolį, atliko puikų perdavimą Sergėjui Žigalovui, tačiau pastarasis atsidūręs vienas prieš vartus nusprendė nesmūgiuoti vienu lietimu. Tinkamai apdoroti kamuolio laiko nebuvo – varžovai pavojų eliminavo.

Po kelių minučių fantastišką progą turėjo Vadimas Antipovas, tačiau saugas nusprendė suklaidinti vartininką ir pasiųsti kamuolį į tuščius vartus, kas akivaizdžiai nepasiteisino – „Bangos“ vartų sargas sužaidė patikimai.

Pirmajam kėliniui artėjant prie pabaigos „Kruoja“ neišnaudojo dar vieno šanso – šį kartą įvykių sūkuryje atsidūrė Irmantas Zelmikas, tačiau ir pastarajam pritrūko tikslumo.

Po pertraukos abi komandos atliko nemažai keitimų, tačiau jei „Kruoja“ pakeitė net septynis žaidėjus iš karto, tai „Bangos“ pokyčiai toli gražu nebuvo tokie drastiški.

Nepaisant to, jau 46-ąją minutę „Kruoja“ išsiveržė į priekį – tikras sprinterio savybes pademonstravo V.Čistjakovas, kuris aplenkė du gynėjus, išbėgo vienas prieš vartininką ir šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą (1:0).

Pelnę įvartį „Kruojos“ žaidėjai net nebandė atsipalaiduoti ir kūrė vieną progą po kitos. Dar kartą vienas prieš vartininką iššoko V.Čistjakovas, tačiau šį kartą vartininko įveikti nepavyko – po susidūrimo puolėjui netgi teko kuriam laikui palikti aikštę. Nepaisant apeliacijų, rungtynių arbitras 11 metrų baudinio neskyrė.

Po penkių minučių krašte gražiai du varžovus suklaidino patyręs Rolands Krjauklis, tačiau latvis pataikė į vartininką, o pirmasis prie kamuolio prišokęs gruzinas David Kakulija smūgiavo į vieną iš „Bangos“ žaidėjų.

Nepaisant šių epizodų, persvarą „Kruoja“ vis tik įtvirtino – V.Čistjakovas gavęs kamuolį kairėje įsiveržė į baudos aikštelę, klasiškai suklaidino gynėją ir smūgiu į artimąjį kampą pelnė antrąjį įvartį – 2:0.

Bene vienintelę progą per visą mačą „Banga“ turėjo, kai iš arti į vartus nepataikė A.Marcinkevičius. Mačo pabaigoje dar kartą savųjų šansų neišnaudojo R.Krjauklis ir V.Antipovas, o žiūrovus technikos elementais kelis kartus pradžiugino charakterį pademonstravęs Ernestas Veliulis.

Aidint finaliniam švilpukui visiškai pelnyta „Kruojos“ pergalė rezultatu 2:0.

„Kruoja" 2:0 (0:0) „Banga“

Įvarčiai: V.Čistjakovs 46', 57'

„Banga“: V.Myrnyj, A.Jokšas, T.Dargužas, M.Kavadzė, M.Gudauskas, V.Petkevičius, A.Ostap, R.Masiuk, Mandinho, M.Kura, A.Staponka. Po keitimo aikštėje pasirodė: R.Bogužas, G.Gailius, M.Suleimanov, R.Borusas, A.Ruškys ir A.Marcinkevičius.

„Kruoja“: M.Galdikas, V.Pocevičius, I.Zelmikas, D.Strockis, A.Skroblas, K.Matsion, D.Petrauskas, V.Antipovas, L.Savastas, G.Slavickas, S.Žigalovas. Po keitimo aikštėje pasirodė: G.Čižovas, R.Kisliakovas, N.Filatovas, V.Čistjakovs, D.Kakulija, S.Lendiel, R.Krjauklis, E.Veliulis.