0

Pralaimėjimu Eurolygos „Top 16“ etapą pradėjo Kauno „Žalgirio“ klubas, namuose turėjęs pripažinti Tel Avivo „Maccabi“ pranašumą - 76:84 (16:23, 21:25, 24:16, 15:20).

Kitą trečiadienį „Žalgiris“ išvykoje susikaus su Kantu „Bennet“ ekipa.

Rungtynes šiek tiek sėkmingiau pradėjo „Žalgiris“, tačiau „Maccabi“ į priekį vedė vienintelis taškus rinkęs L.Eliyahu - 7:6. Vis dėlto 5 taškus iš eilės pelniusio D.Malleto vedami svečiai išsiveržė į priekį - 9:12. „Žalgirio“ gynyba buvo labai skylėta, o „Maccabi“ puikiai tuo naudojosi - 14:18. Pirmąjį ketvirtį kauniečiai pralaimėjo 16:23.

Ir antrajame kėlinyje „Žalgirio“ žaidimas negerėjo. Šeimininkai strigo puolime, o „Maccabi“ nesunkiai rinko taškus - 24:39. Žalgiriečiams pavyko nežymiai priartėti, bet bendras vaizdas aikštelėje po dviejų ketvirčių atrodė labai niūriai - 37:48.

Po pertraukos „Žalgirio“ žaidime pasimatė pagyvėjimas ir skirtumas ėmė mažėti - 46:54. Aistringai sirgalių palaikomi žalgiriečiai nedideliais žingsniais ir toliau tirpdė deficitą - 50:54. Kai jau priešininkai buvo ranka pasiekiami, „Maccabi“ vedliu tapo S.Schortsanitis, sugrąžinęs Tel Avivo komandai dviženklį pranašumą - 52:62. Tuo pačiu atsakęs M.Rakovičius prieš ketvirtąjį kėlinuką padėjo gerokai pagerinti lietuvių padėtį - 61:64.

Ketvirtajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką. Antroje ketvirčio pusėje ekipas skyrė vos du taškai - 69:71. „Maccabi“ bandė atsiplėšti, bet „Žalgiris“ vis mynė Izraelio čempionams ant kulnų - 70:73. Visgi išsigelbėti nepavyko - „Maccabi“ sėkmingai išlaikė persvarą ir šventė pergalę.

„Žalgiris“: M.Rakovičius 15 (dvitaškiai 6/9), M.Popovičius 14 (5 rez. perd.), D.Collinsas ir M.Kalnietis (5 rez. perd.) - po 10, P.Jankūnas 8, D.Šalenga 7, T.Delininkaitis 6, R.Javtokas 4 (7 atk. kam.), S.Weemsas 2 (6 kld., -8 naud. bal.).

„Maccabi“: D.Malletas 15 (tritaškiai 4/7), L.Eliyahu 14, K.Langfordas 12 (7 rez. perd.), R.Hendrixas 11 (dvitaškiai 5/7).