0

Pirmajame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) grandų mūšyje stipresni buvo čempionai. Vilniuje Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po nervingos kovos patiesė „Lietuvos rytą“ - 82:72 (17:22, 21:21, 19:13, 25:16).

Triukšmingoje arenoje susitikimą geriau pradėjo vilniečiai, sėkmingai stabdę priešininkų puolimą ir po truputį rinkę taškus - 5:0. Prabėgus 3,5 min. žalgiriečių taškų sąskaitą pagaliau atidarė abi baudas realizavęs R.Javtokas - 2:5. Kėliniui įpusėjus iniciatyva vis dar priklausė „Lietuvos rytui“, bet „Žalgiris“ pradėjo įsibėgėti - 10:8. Atkakli kova vyko iki pat ketvirčio pabaigos - „Lietuvos rytas“ po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 22:17.

Galingai antrąjį kėlinuką pradėję kauniečiai išsiveržė į priekį 25:22. Vis dėlto A.Džikičiaus auklėtiniai susigrąžino persvarą - 29:27. Antroje kėlinio pusėje „Lietuvos rytas“ atsiplėšė nuo „Žalgirio“ - tam įtakos turėjo pradėjęs strigti svečių žaidimas bei už ginčus ir keiksmažodžius skirtus teisėjui technine pražanga nubaustas D.Collinsas (37:31). A.Trifunovičiaus paprašyta minutės pertraukėlė davė savo vaisių - skirtumas ištirpo iki dviejų (37:35). Toks pat vaisingas buvo ir A.Džikičiaus atsakas - po minutės pertraukėlės „Lietuvos rytas“ vėl pabėgo į priekį (43:36). Po antrojo ketvirčio sostinės klubas pirmavo 43:38.

Po pertraukos ir toliau vyko bekompromisė kova, o ją dar labiau paaštrino nedidelis susistumdymas tarp Stepono Babrausko bei Milovano Rakovičiaus. „Lietuvos rytas“ vis dar pirmavo - 50:46. Po spurto 8:0 „Žalgiriui“ po ilgesnės pertraukos pavyko išlyginti rezultatą - 50:50. A.Džikičiaus kariauna kurį laiką dar išlaikė pranašumą, bet prieš lemiamą mačo dalį priekyje jau buvo „Žalgiris“ - 57:56.

Pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje aikštėje žibėjęs „Žalgiris“ po tritaškių serijos „Lietuvos rytui“ pasiuntė rimtą pavojaus signalą - 65:56. Tiesa, šeimininkai nepalūžo - po penkių taškų iš eilės vilniečiai vėl alsavo kauniečiams į nugaras - 61:65. Pratęstį žygį „Lietuvos rytui“ sutrukdė S.Weemsas bei T.Delininkaitis, sukrovę svečiams dviženklį pranašumą - 71:61. Po T.Delininkaičio tritaškio buvo panašu, jog „Lietuvos rytas“ nebeatsikels iš nokdauno - 75:62.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 18 (9 atk. kam.), S.Weemsas 13,  M.Kalnietis 9, M.Popovičius ir T.Delininkaitis po 7.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 17, A.Rašičius ir R.Seibutis 15, M.Katelynas 8.

TAIP PAT SKAITYKITE:

A. Džikičius: pralaimėjimo priežastys slypi ne „Žalgirio“ gynyboje, bet mūsų žaidime

A. Trifunovičius: pirmoje dalyje buvome savo pačių sąmonės vergai, po pertraukos – valdovai

M. Popovičius: jei ir toliau taip žaisime, skinsime pergales

L. Robertsas: priešininkai žaidė iki pat galo, o mes pabaigoje palūžome

P. Jankūnas: prieš „Lietuvos rytą“ visi žalgiriečiai žaidžia su dviguba energija

S. Babrauskas: galima greitai atrasti, kas neįmetė, kas neapsigynė, tačiau pralaimėjo komanda

S. Weemsas: nekantrauju, kada vėl susitiksime su „Lietuvos rytu“

R. Javtokas: J. Valančiūną uždarėme ne mes, bet jis pats save