0

Įtikinamą pergalę VTB Vieningosios lygos rungtynėse iškovojo Kauno „Žalgirio“ (3/5) klubas, kuris namuose 74:58 (25:9, 17:20, 20:14, 12:15) įveikė du lietuvius savo gretose turinčią Kijevo „Budivelnik“ (2/6) komandą.

Nepaisant pergalės žalgiriečiai išliko septintoje A grupės pozicijoje.

Sėkmingiau susitikimą pradėję kauniečiai po Pauliaus Jankūno, Sonny Weemso ir Manto Kalniečio metimų sužaidus keturias minutes iškart atitrūko į priekį – 11:2. Įpusėjus ketvirčiui „Žalgirio“ persvara pirmą kartą tapo dviženklė (14:2), o po penkių M.Kalniečio taškų iš eilės aikštės šeimininkų pranašumas tapo triuškinantis – 22:7. Besibaigiant kėliniui iš toli pataikė Marko Popovičius (25:7), o per likusį laiką svečiai sugebėjo tik realizuoti dvi baudas – 25:9.

Antrojo kėlinio pradžioje pirmuosius taškus vilkint „Žalgirio“ marškinėlius galingu dėjimu pelnė Reevesas Nelsonas, o po Milovano Rakovičiaus analogiško veiksmo kauniečių pranašumas šoktelėjo iki septyniolikos taškų – 33:16. Likus žaisti tris minutes S.Weemsas tolimu metimu padidino persvara iki dvidešimties taškų (38:18), o įpusėjus mačui kauniečiai buvo priekyje rezultatu 42:29.

Po didžiosios pertraukos sužaidus keturias minutes Robertas Javtokas dviem baudų metimais sugrąžino „Žalgiriui“ šešiolikos taškų persvarą (49:33), kuri vėliau dar šiek tiek išaugo – 53:37. Du tolimus metimus iš eilės pataikė Kijevo krepšininkai sumažino deficitą iki dvylikos taškų (43:55),  tačiau „Žalgiris“ kėlinio pabaigoje vėl nutolo – 62:43.

Ketvirtajame kėlinyje jokios intrigos aikštelėje jau nebuvo. Kauniečiai išlaikė solidžią persvarą ir iškovojo pergalę rezultatu 74:58.

„Žalgirio“ ekipos naujokas R.Nelsonas per 12 minučių surinko 2 (dvitaškiai 1/2, tritaškiai 0/1) taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą bei po kartą suklydo ir prasižengė.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 12 (tritaškiai 2/3), M.Rakovičius 11, P.Jankūnas 10 (tritaškiai 2/2), M.Popovičius 9, S.Weemsas 8, R.Javtokas 7 (8 atk. kam.), T.Klimavičius 6, D.Collinsas 5, V.Lipkevičius, R.Nelsonas ir D.Šalengapo 2.

„Budivelnik“: A.Parahovskis 12, R.Alijevas 11 (dvitaškiai 5/10, tritaškiai 0/4, baudos 1/1), Z.Morley 10 (11 atk. kam.)... M.Anisimovas 0.