Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai laimėjo pirmąsias ULEB taurės turnyro pusfinalio rungtynes namų aikštelėje, rezultatu 78:67 įveikdami Belgrado FMP komandą. Tačiau vilniečiai netryško džiaugsmu, nes vienu metu turėjo net 19 taškų pranašumą, kurio nepavyko išsaugoti iki mačo pabaigos.

Rungtynes „Lietuvos ryto“ krepšininkai pradėjo be susižeidusio amerikiečio Kareemo Rusho, tuo tarpu, nors ir sirguliuodamas prieš rungtynes apšilinėjo Robertas Štelmaheris.

Pirmąjį kėlinuką komandos pradėjo apylygiai ir sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes rezultatas buvo 6:5 šeimininkų naudai. Kėlinio viduryje pirmąjį tritaškį vilniečiams pelnė Mindaugas Lukauskis, tačiau kitos atakos metu serbai atsakė tuo pačiu ir rezultatas tapo 10:10. Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes svečiai minimalia persvara išsiveržė į priekį (15:16) ir tuo metu „Lietuvos ryto“ strategas Aleksandras Trifunovičius i aikštelę išleido Martyną Gecevičių. Prasidėjus paskutinei kėlinuko minutei – vis dar minimali „Železniko“ krepšininkų persvara (20:21). Paskutinės atakos metu M.Lukauskis nepataikė iš toli ir švieslentė vis dar rodė vieno taško serbų pranašumą (22:23).

Antrame ketvirtyje pirmuosius savo taškus tolimu metimu pelnė komandos kapitonas R.Štelmaheris. Sužaidus penkias minutes nei viena komanda nesugebėjo susikrauti solidesnės persvaros - aikštėje vyravo apylygis žaidimas (28:29) ir tik vilniečiams pradėjus agresyviau gintis, pavyko šiek tiek atitrūkti (36:29), po ko svečių treneris buvo priverstas prašyti pirmosios minutės pertraukėlės. Per likusias minutes šeimininkai dar labiau padidino apsukas ir likus žaisti pusantros minutės vilniečių persvara siekė jau dvyliką taškų. (45:33). Per likusį laiką iš vidutinio nuotolio pataikė T.Delininkaitis bei penkis taškus iš eilės įmetė Ivanas Koljevičius. Ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 52:36 “Lietuvos ryto” naudai.

Antroje mačo dalyje, per pirmas dvi savo atakas šeimininkai nepelnė taškų, tuo tarpu serbai pataikė tolimą metimą ir sužaidus tris minutes vilniečiai pelnė tik du taškus (54:40), tačiau po to M.Lukauskis pelnė greitus keturis taškus. Kėlinuko viduryje po M.Petravičiaus dvitaškio su pražanga - rekordinė vilniečių persvara (61:42). Likus žaisti dvi minutes vilniečiai vis dar išlaikė solidžią penkiolikos taškų persvarą (63:48), o svečių ekipoje išsibaudavo Bojanas Kristovičius. Paskutinės atakos metu serbai pataikė tolimą metimą ir sušvelnino rezultatą (64:53).Lemiamo kėlinuko pradžioje ketvirtą pražangą užsidirbo M.Nielsenas, ir vietoj jo į aikštelę grįžo Andrius Šležas. Sužaidus dvi su puse minutes vilniečiai pirmavo tuo pačiu vienuolikos taškų skirtumu (66:55). Likus žaisti šiek tiek daugiau nei keturias minutes įspūdingą dvitaškį su pražanga pelnė Štelmaheris, ir rezultatas tapo 70:56 šeimininkų naudai, tačiau į tai serbai per vieną minutę atsakė septyniais taškais (70:63). Per paskutinę serbų ataką itin svarbų kamuolį perėmė A.Jomantas, priversdamas serbus prasižengti, tuo suteikdamas šeimininkams teisę mesti baudos metimus likus žaisti 0,6 sekundės. Galutinis mačo rezultatas 78:67, o ar užteks 11 taškų persvaros sužinosime po savaitės įvyksiančiose atsakomosiose rungtynėse Belgrade.

"Lietuvos rytas": T.Delininkaitis 14 (4 rez.perd.), M.Lukauskis 13, J.P.Batista 11 (4 rez.perd.), M.Petravičius 9, A.Jomantas 9 (6 atk.kam., 4 per.kam.), I.Koljevičius 7 (6 atk.kam., 4 per.kam.).

FMP: Ž.Ercegas 21 (8 atk.kam., 9 išpr.praž.), A.Rasičius 14 (6 kld.), B.Cvetkovičius 10, P.Samardziski 8.