0

Sekmadienį, Šv. Kalėdų dieną, startavo Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asiciacijos (NBA) 2011-2012 m. sezonas.

Antrose pirmenybių rungtynėse NBA čempionai Dalaso „Mavericks“ krepšininkai turėjo pripažinti lygos vicečempionų pranašumą.  Majamio „Heat“ klubas „Mavericks“ nugalėjo rezultatu 105:94 (32:17, 30:24, 35:24, 8:29).

Nugalėtojus į priekį vedė dvi didžiausios žvaigždės: LeBronas Jamesas, pelnęs 37 taškus, atkovojęs 10 kamuolių ir atlikęs 6 rezultatyvius perdavimus bei Dwyane'as Wade'as. Jo sąskaitoje 26 taškai, 8 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Heat“: L. Jamesas 37, D. Wade'as 26, U. Haslemas (14 atk. kam.) ir J. Jonesas  po 9 taškus.

„Mavericks“: J. Terry 23, D. Nowitzki 21, S. Marionas 12 taškų.

Pirmose reguliariojo sezono rungtynėse pergalę šventė Niujorko „Knicks“ ekipa, išvykoje rezultatu 106:104 (34:23, 28:29, 17:35, 27:17) įveikusi Bostono „Celtics“ komandą.

Šeimininkai jau pirmojo ketvirčio pabaigoje susikrovė vienuolikos taškų persvarą, o antrojo kėlinio viduryje ji išaugo iki septyniolikos (49:32). Visgi besibaigiant antrajam kėliniui Rajono Rondo ir Brandono Basso pastangų dėka deficitas sumenko iki dešimties taškų (62:52).

Po didžiosios pertraukos, svečiai, inicijavę spurtą 17:5, išlygino rezultatą ir persverė jį į savo pusę (71:69), o trečiojo ketvirčio pabaigoje jau turėjo aštuonių taškų pranašumą.

Lemiamoje mačo dalyje likus žaisti pusei minutės „Knicks“ įgijo trapią dviejų taškų persvarą, kurios „Celtics“ per 4,4 sekundės panaikinti nebesugebėjo.

„Knicks“ į pergalę vedė Carmelo Anthony, pelnęs net 37 taškus ir atkovojęs 8 atšokusius kamuolius. Prie jo prisidėjo Amare'as Stoudemire'as, pelnęs 21 tašką bei atkovojęs 6 kamuolius, Tyson'as Chandleris surinko 7 taškus.

Pralaimėjusiųjų gretose nesustabdomas buvo R.Rondo, surinkęs 31 tašką, atlikęs 13 rezultatyvių perdavimų ir perėmęs 5 kamuolius. Antrą dvigubą dublį komandoje surinko B.Bass'as, pelnęs 20 taškų ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių. Tiek pat taškų į varžovų krepšį įmetė ir Ray'us Allenas, Kevinas Garnettas pelnė 15 (8 atk. kam.)