Pergalingai Europos taurės turnyro F grupės varžybas baigė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, nieko nelėmusiose rungtynėse išvykoje 74:67 (20:19, 13:17, 28:20, 13:11) įveikusi Mariupolio „Azovmaš“ krepšininkus.

Pasibaigus Europos taurės turnyro grupių varžyboms, paaiškėjo visi Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos varžovai antrajame etape.

Dėl vietos ketvirtfinalyje Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai susigrums su Trevizo „Benetton“, Berlyno ALBA ir Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkais.

Beje, su pastaraisiais vilniečiai kovoja ir VTB Vieningoje lygoje, kurioje išvykoje Rusijos ekipą patiesė rezultatu 78:71.

Primename, jog „Top 16“ etape Lietuvos garbę gins tik vienas klubas - Prienų „Rūdupis“ tik per plauką neprisijungė prie „Lietuvos ryto“.

Su 6 pergalėmis iš tiek pat galimų Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai nesunkiai iškovojo pirmąją vietą grupėje. Savo ruožtu 1 laimėjimą ir 5 nesėkmes surinkęs Aco Petrovičiaus bei Gintaro Krapiko vadovaujamas Ukrainos klubas liko dugne. Primename, jog į kitą etapą kartu su „Lietuvos rytu“ žengs Novo Mesto KRKA.

Pirmoje mačo pusėje vyko atkakli kova. Nors per pirmąsias 10 minučių iniciatyva priklausė „Lietuvos rytui“,  Radoslavo Rančiko (13 tšk.) vedami „Azovmaš“ krepšininkai perėmė žaidimo vadžias ir prieš pertrauką buvo priekyje - 36:33.

Po pertraukos „Lietuvos rytas“ nesustabdė jau 23 taškus tuomet pelniusio R.Rančiko, tačiau tylėjo kiti „Azovmaš“ žaidėjai, o vilniečiai tuo pasinaudojo ir persvėrė rezultatą - 59:56. Ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ galutinai įrodė savo pranašumą. Lemiamą vinį į „Azovmaš“ „karstą“ smeigė tritaškį pataikęs ir skirtumą iki dviženklio padidinęs Renaldas Seibutis (70:60).

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibuts 17, Tyrese'as Rice'as 16 (7 rez. perd.), Lawrence'as Robertsas 15, Jonas Valančiūnas 9, Aleksandras Rašičius 6, Steponas Babrauskas 5, Artūras Jomantas 4, Predragas Samardžiskis 2 (6 atk. kam.).

„Azovmaš“: Radoslavas Rančikas 24, Arturas Drozdovas 18 (6 atk. kam.), Ratko Varda 12.