0

Nacionalinėje ledo ritulio lygoje savaitgalį vyko kovos abiejuose divizionuose ir karštų momentų ant ledo netrūko. Šiauliuose Rygos „Cetra“ pasiekė revanšą prieš Kaliningrado „Delovaja Rus“ klubą, o Vilniuje vykusiose rungtynėse neapsieita be muštynių, rašo hockey.lt.

„Cetra“ prieš rusus pasiekė revanšą

Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiame divizione antrą kartą per dvi dienas tarpusavyje susitiko Rygos „Cetra“ (Latvija) ir Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) komandos. Šįkart rezultatu 4:2 (3:1, 1:0, 0:1) nugalėjo latviai. „Cetra“ pasiekė revanšą po pralaimėjimo penktadienio dvikovoje rezultatu 4:6.

Latviai nuo pirmųjų rungtynių minučių siekė tikslo ir buvo nusiteikę tik pergalei. Pirmajame kėlinyje susikrovę dviejų įvarčių persvarą, ją dar labiau padidino antrajame kėlinuke. Rusai nerado būdų įveikti patikimą „Cetros“ gynybą ir buvo priversti pralaimėti varžovams.

„Cetra“ – „Delovaja rus“ 4:2 (3:1, 1:0, 0:1). „Cetra“: A. Popensas pelnė 2, A. Bihanovsas, I. Eglitis – po 1 įvartį. „Delovaja rus“: A.Filatovas 2 įvarčiai.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

„Kirai“ su „Toru“ vargo neturėjo

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje susitiko dvi Klaipėdos komandos – „Kirai“ ir „Toras“. Be didesnių problemų 7:1 (2:0, 2:0, 3:1) pergalę šventė „Kirai“.

Dvikovoje pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo – sužaidus vos 2 minutes ir 19 sekundžių pasižymėjo „Kirai“, bet vėliau taiklių smūgių teko palūkėti. „Kirai“ nuolat atakavo varžovų vartus, tačiau vartuose patikimai stovėjo Justas Makarevičius. Tad pirmajame kėlinyje buvo pelnyti tik 2 įvarčiai. Tiek pat jų įmušta ir antrajame kėlinuke, nors progų buvo sukurta begalė.

Paskutiniosios 20 minučių tebuvo formalumas, nors abi komandos turi kuo pasidžiaugti. „Kirai“ iškovojo pirmąją pergalę sezone, „Toras“ praleido mažiausią įvarčių skaičių pirmajame konferencijos rate.

„Kirai“ – „Toras“  7:1 (2:0, 2:0, 3:1). „Kirai“: O. Zbarazskis, D. Sobolevas pelnė po 2, J. Goriančikovas, M. Fediukinas,  R. Adomaitis – po 1 įvartį. „Toras“: R. Gineitas įmušė 1 įvartį.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

„Vilkai“ nesunkiai įveikė „Juodupę“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Rytų konferencijoje Juodupės „Juodupė“ nesugebėjo pasipriešinti Vilniaus „Vilkams“ ir pralaimėjo jiems rezultatu 2:8 (0:4, 2:3, 0:1). „Juodupė“ varžovų jėgą pajuto jau pirmajame kėlinyje, kai vilniečiai pelnė net 4 įvarčius be atsako. Visos vėlesnės pastangos lyginti žaidimą buvo bevaisės.

„Vilkai“ pademonstravo, kad yra vieni pretendentų laimėti konferencijos varžybas ir patekti į finalinį diviziono ketvertą.

„Juodupė“ – „Vilkai“ 2:8 (0:4, 2:3, 0:1). „Juodupė“: D. Zdanovičius, E. Čepulis pelnė po 1 įvartį. „Vilkai“: V. Staugaitis įmušė 2, K. Vasilevskis, G. Tamašauskas, P. Nogtevas, A. Frizelis, B. Četvertakas, T. Suponevas – po 1 įvartį.

Konferencijos lyderių dvikovoje – Vilniaus OH pergalė

Rytų konferencijos lyderių dvikovoje Vilniaus OH po sunkios kovos rezultatu 5:3 (3:3, 1:0, 1:0) palaužė Vilniaus „Hockey punks“ klubą ir sugrįžo į pirmąją konferencijos vietą.

Pirmajame kėlinyje komandos daugiau galvojo apie varžovų vartus bei apie savus, todėl krito net 6 įvarčiai. Pirmieji pasižymėjo OH, bet „pankai“ atsakė trimis dūriais iš eilės. OH kėlinio pabaigoje rado jėgų rezultatą išlyginti.

Antrajame kėlinyje „Hockey punks“ žaidėjas Tomas Versockas už muštynes su Sauliumi Lyniku buvo pašalintas iš aikštelės iki rungtynių pabaigos, o OH pelnė įvartį ir pirmavo iki pat rungtynių pabaigos, kuomet 56 rungtynių minutę tašką rungtynėse padėjo Artūras Adomavičius, po kurio įvarčio OH galėjo lengviau atsikvėpti.

OH – „Hockey punks“ 5:3 (3:3, 1:0, 1:0). OH: S. Lynikas pelnė 2, N. Sidorovas, A. Sidorovas, A. Adomavičius – po 1 įvartį. „Hockey punks“: D. Budranovas, A. Budreika, D. Vaisovas.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

7. Vilniaus „Lokiai“            5 0 0 0  5  17:55   0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. „Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.