Labai reikalingą pergalę Europos taurės turnyre iškovojo Prienų „Rūdupio“ (2/2) ekipa, kuri C grupės ketvirtojo turo rungtynėse svečiuose 83:80 (18:22, 23:13, 25:24, 17:21) įveikė Čekijos čempionę Nymburko ČEZ (3/1) komandą.

Tiesa, prieniškiams nepavyko atsirevanšuoti reikiamu taškų skirtumu už nesėkmę pirmajame tarpusavio mače, nes pirmąją dvikovą Kauno sporto halėje ČEZ laimėjo rezultatu 91:79.

Aikštės šeimininkai susitikimą pradėjo keturiais taškais be atsako, tačiau Aidas Viskontas ir Dainius Šalenga sužaidus tris minutes išlygino rezultatą (4:4), o netrukus tas pats A.Viskontas dvitaškiu su pražanga išvedė „Rūdupį“ į priekį - 7:6. Įpusėjus kėliniui rezultatas dar buvo lygus (9:9), bet Čekijos čempionai surengė spurtą 5:0 ir šiek tiek atitrūko - 14:9. Per likusį kėlinio laiką situacija aikštelėje labai nepakito, todėl po pirmųjų dešimties minučių ČEZ ekipa buvo priekyje - 22:18.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui Gintaras Kadžiulis tolimu metimu sumažino prieniškių atsilikimą iki minimumo (21:22), tačiau aikštės šeimininkams ir dar kartą pavyko kiek nutolti - 26:21. Likus žaisti keturias minutes Gediminas Orelikas dvitaškiu vėl persvėrė rezultatą „Rūdupio“ naudai (30:29), o po D.Šalengos ir Justo Sinicos metimų svečių persvara šoktelėjo iki penkių taškų - 36:31. Persvarą prieniškiai išlaikė iki pat kėlinio pabaigos ir įpusėjus susitikimui buvo priekyje - 41:35.

Po didžiosios pertraukos Prienų komanda pradėjo rungtyniauti dar sėkmingiau. Sužaidus keturias minutes trečiajame kėlinyje du taškus pelnė G.Kadžiulis, tritaškį pridėjo D.Šalenga ir „Rūdupio“ pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis - 53:43. Nors vienu metu svečių persvara buvo šoktelėjusi iki trylikos taškų (56:43), tačiau CEŽ komanda surengė spurtą 13:3 ir per kelias minutes ištirpdino beveik visą turėtą deficitą - 59:61. Visgi kėlinio pabaigoje dvi baudas tiksliai realizavo D.Šalenga, iš toli pataikė J.Sinica ir „Rūdupio“ situacija pasitaisė - 66:59.

Lemiamo ketvirčio pradžioje ČEZ krepšininkai suskubo panaikinti beveik visą atsilikimą (67:69), tačiau „Rūdupio“ komanda likus žaisti tris minutes po D.Šalengos tikslaus metimo susigrąžino penkių taškų persvarą - 76:71. Po G.Oreliko dvitaškio svečių pranašumas buvo padidėjęs iki septynių taškų (78:71), tačiau likus žaisti 42 sekundes Radekas Necas baudos metimu sumažino ČEZ atsilikimą iki dviejų taškų - 78:80. Nervų karu virtusioje mačo pabaigoje sėkmingiau žaidė „Rūdupio“ krepšininkai, kurie iškovojo labai svarbią pergalę rezultatu 83:80.