Sekmadienį Liepojoje (Latvija) vyko antrasis Elektrėnų ledo ritulio klubo „Energija“ ir Liepojos „Metalurgs-2“ mačas, kurio metu mūsiškiai po ilgos pertraukos bendroje įskaitoje pagaliau pelnė tašką po bulitų serijos, teigiama pranešime spaudai.

Elektrėniškių teigimu, Latvijos atvirasis ledo ritulio čempionatas „Virsliga“ įgauna pagreitį, o rungtynės iš žaidėjų reikalauja vis daugiau pastangų. Liepojos „Metalurgs-2“ mačą namuose laimėjo rezultatu 4:3 (1:2, 0:0, 3:1).

Rungtynių pradžia buvo sėkminga latviams – 9-ąją kėlinio minutę, žaisdami daugumoje 5 prieš 4, po puolėjų Eduardo Ivanovo ir Paulo Hodzko perdavimų, įvartį į „Energijos“ vartus pasiuntė puolėjas Karlis Ozolins. Tačiau kovingai nusiteikę „Energijos“ žaidėjai, nepraėjus nei minutei (10:22) po priešininkų įvarčio, puolėjo Aivaro Bendžiaus gerai organizuoto perdavimo puolėjui Romanui Aliapkinui dėka, leido jam pasiųsti sėkmingą įvartį priešininkų vartų link.

Praėjus 19-ai rungtynių minučių, po pavyzdingos pirmojo penketo puolėjų Šarūno Kuliešiaus ir Aivaro Bendžiaus atakos žaidžiant 4 prieš 4 po abipusės pražangos už grubų žaidimą, iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei 1 sekundei (19:59), A. Bendžius pasiuntė antrąjį įvartį į „Metalurgs-2“ vartus ir išvedė „Energiją“ į priekį.

Prasidėjus antrajam kėliniui Liepojos ledo ritulio aikštėje užvirė tikra aistrų kova. Mūsiškių vartus patikimai saugojo vartininkas Nerijus Dauksevičius, todėl priešininkai nesugebėjo smūgiuoti taiklių įvarčių.

Trečiojo kėlinio metu ledo ritulio komandos dar labiau įsišėlo ir demonstravo profesionalų, kovingą ledo ritulio žaidimą. 41-ąją rungtynių minutę latvių puolėjas Klavs Planics pasiuntė įvartį į „Energijos“ vartus. Praėjus dešimčiai minučių po „Metalurgs-2“ įvarčio, po gynėjo Justino Veželio perdavimo gynėjas Vytas Jagelavičius pasiuntė sėkmingą įvartį priešininkų vartų pusėn.

Kovingai nusiteikę latviai, 57-ąją mačo minutę, E. Ivanovo perdavimo dėka padėjo P. Hodzkai išlyginti rungtynių rezultatą. Mačo pabaigoje, 60-ąją minutę, „Energijos“ priešininkų puolėjas Tomas Tilla įmušė lemiamą bulitą ir padidino įvarčių persvarą vienu įvarčiu.

„Kovojom iš visų jėgų ir stengėmės iš paskutiniųjų. Pademonstravom greitą, ekspresyvų ir dinamišką ledo ritulį, tačiau sporte rezultatai priklauso ne tik nuo pastangų, bet ir nuo sėkmės. Mačo pabaigoje priešininkams pasisekė kur kas labiau, mes, galbūt, pavargom. Mūsų komanda stipri – reikia suprast ir pajaust, ką reiškia žaisti aukščiausioje Latvijos lygoje“, - sakė rungtynėse pasižymėjęs „Energijos“ vartininkas N. Dauksevičius.

Tai buvo 28-osios Latvijos ledo ritulio pirmenybių rungtynės ir 6-asis Elektrėnų „Energijos“ mačas.

Po šio savaitgalio rungtynių Latvijos ledo ritulio pirmenybių klubai išsidėliojo tokia tvarka: 1-oji vieta – „Ozolnieki-MONARCH“ (20 taškų), antroji – „JLSS-Zemgale“ (15 taškų), iš šeštos vietos į trečiąją pakilęs Liepojos „Metalurgs-2“ (11 taškų), ketvirtoje pozicijoje „HK Juniors“ (10 taškų), penktoje – „SMScredit.lv“ (6 taškai), šeštoje – „DHK Latgale“ (6 taškai), septintoje – „HK Riga 95" (6 taškai), aštuntoje – „HS Riga-Prizma“ (6 taškai), devintoje – „HS Riga-LSPA“ (6 taškai) ir dešimtoje – Elektrėnų „Energija“ (1 taškas).

Dvejus metus iš eilės „Energija“ Latvijos ledo ritulio pirmenybėse užėmė 4-ąją vietą. Klubo vadovai ir šių metų čempionatui kelia ne žemesnį, nei 4-a vieta, tikslą.

Atvirasis Latvijos ledo ritulio čempionatas prasidėjo rugsėjo 17 d. Artimiausios rungtynės, kurias „Energija“ žais Vilniuje, įvyks spalio 19 d. Sekite naujienas www.facebook.com/lrkenergija.