REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Steve'as Jobsas buvo daugiau, nei tik „Apple“ kompanijos įkūrėjas ir vadovas. Technologijų burtininkas turėjo ir privatų gyvenimą, kuris metų metus buvo saugomas paslaptyje.

REKLAMA
REKLAMA

Bet dabar, po 56 metų garbinamo inovatoriaus mirties, aiškėja vis daugiau jo gyvenimo detalių.

REKLAMA

Tatsha Robertson, vyresnioji žurnalo „People“ redaktorė, šeštadienį dalyvaudama rytinėje televizijos programoje (angl. The Early Show on Saturday Morning), atkreipė dėmesį, jog iki šiol nebuvo plačiai žinoma, kad S. Jobsas buvo įvaikintas: „Paulas ir Clara buvo jo tėvai. Jis buvo labai artimas tiek su tėvu, tiek su motina, – pasakojo T. Robertson. – Nors jie ir neturėjo aukštojo išsilavinimo, tačiau motina išmokė jį skaityti būnant trejų metų, kas jam tapo puikia atspirtimi. Jis yra sakęs, kad tai padėjo jam tapti smalsiam. Ir, kaip jūs žinote, net labai smalsiam bei protingam žmogui. Jis labai labai mylėjo jį įsivaikinusius tėvus. Tėvas buvo mechanikas, kuris dirbo rankomis, ir visuomet drąsino sūnų išreikšti savo kūrybiškumą. Taigi, jie išties jį įkvėpė.“

REKLAMA
REKLAMA

T. Robertson teigimu, S. Jobsas niekada nepažinojo savo biologinio tėvo.

Paklausta, kodėl S. Jobsas niekada nebendravo su savo iš Sirijos kilusiu biologiniu tėvu, T. Robertson atsakė: „Biologinis tėvas yra prasitaręs, kad jis tikėjosi, jog iniciatyvą parodys Steve'as. Jis baiminosi, kad Steve'as nepamanytų, jog jam rūpi pinigai, tad pats nesiekė susipažinti. Tačiau jau po sūnaus mirties prisipažino, kad būtų norėjęs jį susitikti.“

Būdamas 20-ies S. Jobsas pradėjo ieškoti savo biologinės šeimos ir susirado seserį, žinomą JAV rašytoją Moną Simpson.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie tapo labai artimi, – teigė T. Robertson, – Jos pirmoji knyga buvo dedikuota broliui Steve'ui. O spėkite, koks veikėjas buvo aprašytas jos antrojoje knygoje? Magnatas, Silicio slėnio magnatas, kuris tikrai buvo panašus į jos brolį, ir jie iš to juokdavosi.“

Kalbant apie S. Jobso meilės reikalus, jis buvo užmezgęs artimus santykius su keletų žinomų moterų, tarp jų – dainininke Joan Baez, o kartą ėjo į pasimatymą su aktore Diane Keaton, atskleidė T. Robertson.

Tačiau viskas pasikeitė, kur Stanforde,  kur sakė kalbą, S. Jobsas sutiko savo žmoną. Kartu jie praleido 20 metų. Tada, pasak T. Robertson, visos merginos iš Holivudo tiesiog pradingo.

REKLAMA

„Jis išties džiaugėsi savo asmeniniu gyvenimu. Jie susilaukė trijų vaikų, su kuriais kartu vakarieniaudavo kiekvieną vakarą. Jis mokė vaikus jodinėti, buvo puikus tėvas... Savo asmeniniame gyvenime jis siekė privatumo, tiesiog paprasto gyvenimo ir paprastų dalykų, kaip iškylos su vaikais.“

Be savo trijų santuokinių vaikų, kaip pranešama, S. Jobsas dar turėjo ir dukrą, kuriai šiuo metų yra 23 metai.

Vienas iš laidos vedėjų Russas Mitchellas paklausė T. Robertson: „Kelerius metus jis neigė, kad tai – jo dukra. Esą jis nevaisingas ir jokiu būdu negalėjo susilaukti vaikų. Bet vėliau jie tapo artimi?“

REKLAMA

T. Robertson atsakė: „Jie užmezgė ryšį, kaip mergaitei buvo 7 metai, o paauglystėje ji gyveno pas S. Jobsą. Taigi, jie tikrai tapo artimi. Nors jų bendravimas buvo su pertrūkiais, tačiau jie savaip atstatė savo santykius ir ji tikrai mylėjo savo tėvą. Dabar ji dirba žurnaliste Niujorke. Taip, jie išties tapo artimi ir mylėjo vienas kitą. “

R. Michellas pastebėjo: „Daugeliu aspektų jis buvo netgi labai viešas asmuo, tačiau tuo pačiu išsaugojo ir privatumą. Kodėl dauguma žmonių net nenutuokė apie šią jo gyvenimo pusę?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

T. Robertson teigimu, S. Jobsas siekė pats griežtai kontroliuoti, kas bus parašyta jo gyvenimo biografijoje, „ir jam tai netgi labai gerai sekėsi“.

„Tačiau, likus kelioms savaitėms iki mirties, jis sutiko susėsti su savo biografu ir tiesiog kalbėtis, kad, kaip jis pats sakė, iš to pasakojimo jo vaikai galėtų jį pažinti. Jie jau pažinojo jį iš vienos pusės, tačiau jis taip pat buvo ir labai užimtas žmogus, tad norėjo šias dvi savo gyvenimo dalis susieti. Manau, kad galiausiai jis norėjo, kad žmonės pažintų tikrąjį Steve'ą Jobsą.“

Parengta pagal cbsnews.com

Taip pat skaitykite:

Įsimintiniausios „Apple“ reklamos

Palaidotas „Apple“ įkūrėjas ir buvęs vadovas S. Jobsas

Kaip „Apple“ gyvens toliau be S. Jobso?

Trys S. Jobso istorijos: apie tikslą, meilę ir mirtį


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų