Pergale oficialų 2011/12 metų sezoną pradėjo Kauno „Žalgirio“ ekipa. Pajėgiausios sudėties jau rungtyniavę kauniečiai VTB Vieningosios lygos rungtynėse svečiuose 84:70 (22:23, 20:11, 15:18, 27:18) privertė pasiduoti Talino „Kalev/Cramo“ klubą.

Žalgiriečiai jau nuo pat susitikimo pradžios atitrūko į priekį ir po keturių Milovano Rakovičiaus taškų bei Sony Weemso ir Tado Klimavičiaus dvitaškių sužaidus dvi minutes jau pirmavo 8:0. Visgi aikštės šeimininkai netrukus atsakė atkarpa 10:2 ir įpusėjus ketvirčiui rezultatas tapo lygus - 10:10. Likus žaisti dvi minutes Gertas Dorbekas baudų metimais išvedė „Kalev/Cramo“ klubą į priekį (18:16), o ketvirčio pabaigoje žalgiriečiams susigrąžinti pranašumo nepavyko - 22:23.

Antrojo ketvirčio pradžioje tritaškį pataikęs Tanelis Sokkas padidino Talino ekipos pranašumą iki šešių taškų (28:22), tačiau kauniečiai atsakė spurtu 8:1, o Tadas Klimavičius tolimu metimu sugrąžino persvarą „Žalgirio“ klubui - 30:29. Netrukus dvitaškį su pražanga pataikė M.Rakovičius, keturis taškus iš pridėjo T.Klimavičius ir kauniečiai vėl atitrūko į priekį - 37:30. Per likusį laiką kauniečiai dar šiek tiek nutolo ir įpusėjus susitikimui turėjo aštuonių taškų pranašumą - 42:34.

Nepaisant sėkmingai susiklosčiusios antrojo kėlinio pabaigos, trečiąjį ketvirtį „Žalgiris“ vėl pradėjo pralaimėdamas atkarpą 0:7, o Ilias Zourosas vos po dviejų minučių buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes kauniečių pranašumas tapo minimalus - 42:41. Iki ketvirčio pabaigos likus žaisti keturias minutes komandas vis dar skyrė taškas (46:45), tačiau pasinaudoję aikštės šeimininkų klaidomis „Žalgirio“ krepšininkai padidino persvarą - 57:52.

Nors lemiamame ketvirtyje ilgą laiką kauniečiams nepavyko įgyti solidžios persvaros, didesnės intrigos aikštelėje taip pat nebuvo. Įpusėjus kėliniui „Žalgiris“ buvo priekyje rezultatu 68:59, o susitikimą kauniečiai laimėjo keturiolikos taškų skirtumu - 84:70.

„Kalev/Cramo“: A.Škele 19, G.Dorbekas ir T.Sokkas - po 14, G.Arbetas 9.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 15 (11 atk. kam.), S.Weemsas (7 atk. kam., baudos 1/6) ir M.Rakovičius (dvitaškiai 6/8) ir M.Popovičius (tritaškiai 3/4) - po 13, M.Kalnietis 10, R.Javtokas 8, P.Jankūnas 4, T.Delininkaitis ir T.Lowsonas - po 3, D.Collinsas 2.