Palerme (Italija) vykstančio 3-iojo pasaulio kurčiųjų krepšinio čempionato moterų turnyro pusfinalyje penktadienį Europos vicečempionė Lietuvos rinktinė 64:62 (20:17, 12:10, 23:12, 9:23) įveikė Ukrainos krepšininkes ir iškopė į finalą.

Po dviejų kėlinių lietuvės pirmavo 32:27, o po trijų - 55:39.

Trenerio Žilvino Aleksandravičiaus vadovaujamoje mūsų šalies komandoje rezultatyviausiai žaidė Gabrielė Valaitytė. Jos sąskaitoje - 21 taškas ir 12 atkovotų kamuolių. Justina Burbaitė pelnė 13 taškų, Gražina Jocytė - 11.

Pirmajame čempionato etape lietuvės įveikė ukrainietes 59:50.

Finale šeštadienį Lietuvos rinktinė žais su penkiskart Europos čempione Švedijos komanda, kuri pusfinalyje 55:52 įveikė Graikijos krepšininkes.

Lietuvės pasaulio čempionato finale žais antrą kartą. 2002 metais jos pelnė sidabro medalius. 2007 metų planetos pirmenybėse mūsiškės liko ketvirtos.

Vyrų turnyro pusfinalyje penktadienį nugalėtojos titulą ginanti Lietuvos rinktinė susitinka su Graikijos komanda.