Rusijos sostinėje Maskvoje vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate Lietuvos atstovė Laura Asadauskaitė iškovojo bronzos medalį.

Šių metų pasaulio taurės finalinių varžybų sidabro medalio laimėtoja 27-erių metų L. Asadauskaitė moterų varžybų finale šeštadienį surinko 5504 taškus.

Pasaulio čempione tapo ukrainietė Viktorija Tereščiuk (5544 tšk.), o sidabro apdovanojimą pelnė vengrė Šarolta Kovač (Sarolta Kovacs) (5512 tšk.).

Prieš šaudymo ir bėgimo rungtį Š. Kovač buvo pirma. V. Tereščiuk startavo dešimta, o L. Asadauskaitė – 11-a (+53 sek.). Po antrosios šaudymo serijos Laura pakilo į penktą, o po trečiosios – į trečią vietą.

Kita mūsų šalies atstovė 22-erių metų Lina Batulevičiūtė (4960 tšk.) finale pranoko tik dvi varžoves ir liko 34-a.

Olimpinė čempionė vokietė Lena Šioneborn (Lena Schoeneborn, 5428 tšk.) užėmė penktąją vietą.

L. Asadauskaitė pasaulio čempionato prizininke tapo trečią kartą. 2009 metais Londone (Didžioji Britanija) ji iškovojo sidabrą, o 2007 metais Berlyne (Vokietija) pelnė bronzą.

Komandų įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietijos sportininkės (16 044 tšk.), antrąją – Vengrijos atstovės (15 928 tšk.), o trečiąją – Rusijos penkiakovininkės (15 788 tšk.).

Lietuvos komanda (L. Asadauskaitė, L. Batulevičiūtė ir Gintarė Venčkauskaitė, 14 540 tšk.) liko septinta.

Vyrų varžybų finale sekmadienį startuos olimpinis vicečempionas 38-erių metų Edvinas Krungolcas ir praėjusių metų planetos pirmenybių bronzos medalio laimėtojas 24-erių metų Justinas Kinderis.