0

Trimis pergalėmis Europos čempionate startavusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė rimčiausiame išbandyme patyrė pirmąją nesėkmę. Europos čempionai ispanai rezultatu 91:79 (31:12, 31:24, 19:23, 10:20) palaužė iki tol nepralaimėjusius lietuvius.

Pirmąjį ketvirtį Lietuvos rinktinės gynyba buvo kiaura tarsi rėtis. Šeimininkai turnyro favoritams ispanams į savąjį krepšį leido įmesti net 32 taškus, kai tuo tarpu patys tepelnė vos 12. Kaip buvo įprasta pasirengimo etape, Lietuva itin dažnai klydo, o tuo pasinaudoję varžovai pabėgo į priekį. Lietuvos rinktinė niekaip negalėjo sustabdyti Juano Carloso Navarro, kuris per pirmąsias dešimt minučių pelnė net 15 tašk bei padėjo savo komandai susikrauti triuškinančią persvarą (32:15).

Antrajame kėlinuke ir toliau dominavo Ispanija. Svečiai ir toliau didino savo pranašumą, kuris 12-ąją minutę siekė net 26 taškus (38:12). Vėliau žaidimas išsilygino, tačiau atotrūkis tarp komandų išliko milžiniškas (62:36). Lietuvos rinktinei nepadėjo net sėkmingas Jono Valančiūno žaidimas - lietuvis per devynias minutes pelnė devynis taškus. Verta pažymėti, kad Ispanijos rinktinė pirmojoje rungtynių pusėje įspūdingai atakavo iš toli - svečiai pataikė net 10 tritaškių iš 16.

Po ilgosios pertraukos rungtynių scenarijus iš esmės nesikeitė. Nors šeimininkai vis bandydavo kiek prisivyti varžovus ir nebe atrodė taip beviltiškai, kaip pirmoje pusėje, ispanai vis vien ir toliau tvirtai kontroliavo rungtynių eigą. Tiesa, ketvirtame kėlinuke, o ypač paskutinėmis rungtynių minutėmis lietuviai kiek aptirpdė Ispanijos pranašumą - iki susitikimo pabaigos likus vienai minutei komandas skyrė 15 taškų (76:91). Dar vėliau po taiklaus Tomo Delininkaičio metimo skirtumas sumažėjo vos iki 12 taškų (91:79), tačiau tai jau nieko nepakeitė - Ispanijos rinktinė šventė užtikrintą pergalę.

Lietuva: J.Valančiūnas 13, M.Pocius ir R.Kaukėnas po 11, P.Jankūnas 8, M.Kalnietis ir R.Javtokas po 7, S.Jasaitis ir Š.Jasikevičius po 6, D.Songaila 4, K.Lavrinovičius (8 atk. kam.) ir T.Delininkaitis po 3.

Ispanija: J.C.Navarro 22, P.Gasolis 17, S.Ibaka 15 (9 atk. kam.), J.Calderonas 12.