0

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) trečiajame ture A grupėje Panevėžyje penktadienį nugalėtojos titulą ginanti Ispanijos rinktinė 86:69 (19:16, 19:16, 22:13, 26:24) įveikė Didžiosios Britanijos krepšininkus ir šventė trečiąją pergalę.

Rungtynių pradžioje ispanai greitai atitrūko ir atrodė, kad mačas jiems taps lengvu pasivaikščiojimu. Tačiau antrajame kėlinyje britai persvėrė rezultatą. Viskas į savo vietas stojo trečiajame kėlinyje, kuriame labiausiai pasižymėjo broliai Gasoliai. Britai patyrė trečiąjį pralaimėjimą.

6-ąja min. ispanai pirmavo 11:2. Tačiau britai atsitiesė. Po pirmojo kėlinio jie atsiliko tik trimis taškais - 16:19. 12-ąją min. Didžiosios Britanijos komanda net persvėrė rezultatą 21:19. Bet po to ispanai laimėjo atkarpą 7:0, o 17-ąją min. jie pirmavo 34:25. Po dviejų kėlinių komandas skyrė šeši taškai - 38:32.

Trečiajame kėlinyje aikštelėje šeimininkavo broliai Markas (Marc) ir Pau Gasoliai. Per trečiąjį ketvirtį jie Ispanijos komandai pelnė 18 taškų iš 22. Likus žaisti 10 min., ispanai pirmavo 60:45. 34-ąją min. Ispanijos komanda padidino savo persvarą iki 21 taško - 71:50 ir po to jai beliko sutvarkyti tik formalumus.

Ispanai po krepšiais laimėjo kovą dėl kamuolių 41-30, tačiau iš 14 tritaškių pataikė tik 2.

P. Gasolis pelnė 21 tašką, o M. Gasolis surinko 18 taškų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Didžiosios Britanijos ekipai 17 taškų pelnė Luolas Dengas, o Danielio Klarko (Daniel Clark) sąskaitoje - 14 taškų ir 12 atkovotų kamuolių.

A grupėje penktadienį dar susitiks Portugalijos ir Lenkijos (17.45 val.) bei Lietuvos ir Turkijos (21 val.) krepšininkai.

Statistika.

Ispanija - Didžioji Britanija 86:69 (19:16, 19:16, 22:13, 26:24). Pau Gasol 21, Marc Gasol 18, Rudy Fernandez 11, Felipe Reyes 10, Serge Ibaka 8/ Luol Deng 17, Daniel Clark 14, Nate Reinking 9, Ogooluwa Adegboye 8, Kyle Johnson 8.