Lietuvos pirmosios futbolo lygos lyderiai tempo nemažina. Baigiamąjį, trečiąjį čempionato ratą  sostinės REO (Vilniaus FK) ir Kėdainių „Nevėžis“ pradėjo pergalėmis Kėdainių stadiono dirbtinės dangos aikštėje.

„Nevėžis“ namie 3:0 nugalėjo „Trakų“ futbolininkus, kuriems revanšavosi už du šio sezono pralaimėjimus, o REO svečiuose 3:1 įveikė kitą Kėdainių ekipą – „Lifosą“.

„Žaidimas dirbtinės dangos aikštėje – specifinis futbolas. Kamuolys lekia staigiau, todėl žaidėjams reikia greičiau priimti sprendimus. Jau 10-ąją varžybų minutę prieš „Lifosą“ galėjome pirmauti 4:0. Neišnaudojome daugybės progų, o varžovai buvo išlyginę rezultatą. Tačiau svarbiausia, kad viskas baigėsi gerai – iš Kėdainių grįžome su trim taškais", - po trečiosios sezono pergalės prieš „Lifosą“ kalbėjo REO treniruojantis Stasys Baranauskas.

Beje, per trejas šių pirmenybių rungtynes REO futbolininkai „Lifosos“ vartininką „nuginklavo“ 14 kartų.

Vilniečiai į priekį išsiveržė 16-ą minutę. Tomas Ražanauskas prieš vartininką vieną išvedė Mindaugą Grigalevičių ir puolėjas šia proga pasinaudojo. Vilniečiai dominavo, bet jiems niekaip nesisekė antruoju įvarčiu įtvirtinti savo persvaros.

56-ą minutės įvykiai komplikavo kėdainiškių situaciją, nes už paskutinės vilties pražangą prieš Mantą Makutunovičių iš aikštės buvo pašalintas Marius Pinskis. Tačiau likę nepilnos sudėties šeimininkai pradėjo žaisti aktyviau, o 66-ą minutę  Arūnas Šteinas reto grožio baudos smūgiu išlygino rezultatą.

Bet tik pradėję žaidimą iš aikštės vidurio vilniečiai vėl išsiveržė į priekį. Savo pirmąjį įvartį REO gretose įmušė Kristijonas Gedgaudas, taikliai smūgiavęs galva po baudos smūgio, kurį jis ir „uždirbo“.

REO pergalę 76-ą minutę įtvirtino M.Grigalevičius, kuriam po savo firminio reido kraštu kamuolį laisvam prieš vartus perdavė Ronaldas Solominas. M.Grigalevičius per trejas pirmojoje lygoje sužaistas varžybas įmušė jau 5 įvarčius.

19-ojo turo netikėtumas - Jonavos „Lietavos“ pralaimėjimas 1:2 namie Kuršėnų „Ventai“.

Turo statistika

Kėdainių „Lifosa“ – Vilniaus REO 1:3 (0:1)

Įvarčiai: A.Šteinas (66); M.Grigalevičius (16 ir 76 min.), 67 min. K.Gedgaudas (67 min.).

Jonavos „Lietava“ – Kuršėnų „Venta“ 1:2 (0:0)

Įvarčiai: G.Juška (48 min); V.Šimkus (56 min.), T.Šimkauskas (90+2 min.).

Šilutės „Šilutė“ – Kretingos „Minija“ 1:1 (1:0)

Įvarčiai: 5 min. J.Milius (5 min.); 67 min. R.Litvinas (67 min.).

Kėdainių „Nevėžis“ – Trakų „Trakai“ 3:0 (0:0)

Įvarčiai: A.Lyberis (52 ir 80 min.), E.Mendesas (85 min.), 39 min. P.Pereira Junioras („Nevėžis“) neįmušė 11metrų baudinio.

Čempionato lentelė

1. „Nevėžis“                       17           12           1              4              43:12     37

2. REO (vilniaus FK)          17           11           2              4              38:12     35

3. „Atletas“                         16           8              3              5              26:24     27

4. „Lietava“                         17           6              7              4              35:17     25

5. „Trakai“                           17           7              4              6              31:27     25

6. „Lifosa“                            17           4              6              7              34:47     18

7. „Šilutė“                            17           5              2              10           15:33     17

8. „Venta“                           17           5              2              10           25:44     17

9. „Minija“                           17           3              3              11           15:46     12

Rezultatyviausi žaidėjai: Aivaras Lyberis („Nevėžis“) – 17 įvarčių, Laurynas Stonkus („Lietava“) – 15, Andžejus Romeiko (REO) - 14, Andrius Starta („Trakai“) – 12, Mindaugas Jakštas („Lifosa“)  - 9.

20-ojo turo varžybos vyks rugsėjo 3-ąją. Tądien 15 valandą žais REO (Vilniaus FK) – „Lietava“, „Venta“ – „Nevėžis“, „Minija“ – „Lifosa“, „Trakai“ – „Atletas“.