Pirmųjų daugiadienių dviračių lenktynių „Baltic Chain Tour“ trečiąjį etapą Latvijoje - iš Rygos į Siguldą - penktadienį laimėjo Lietuvos rinktinės narys Raimondas Rumšas. 39 metų dviratininkas 139,6 km distanciją įveikė per 3 val. 6 min. 26 sek. (vid greitis - 44,927 km/h).

2002 metų „Tour de France“ lenktynių prizininkas R. Rumšas antrąją vietą užėmusį vokietį Sašą Veberį (Sascha Weber, „Differdange“) aplenkė 7 sek. Trečias finišavo Rusijos rinktinės narys Sergejus Pomošnikovas.

Už pergalę R. Rumšui atiteko 545 eurų (1880 litų) premija.

Prologą ir pirmąjį etapą laimėjęs Gediminas Bagdonas (Lietuvos rinktinė) finišavo 18-as, o Gediminas Kaupas („Differdange“) - 19-as. 3-19 vietas užėmę dviratininkai nuo nugalėtojo atsiliko 9 sek.

Geltonus lyderio marškinėlius išsaugojo latvis Indulis Bekmanis („Rietumu-Delfin“). Jis penktadienį finišavo dvyliktas. Į antrąją vietą iš penktosios pakilo R. Rumšas. Jis nuo lyderio atsilieka vos viena sekunde. Trečioje vietoje - estas Martas Ojavee („Champion System“, +10 sek.).

G. Kaupas (+11 sek.) užima ketvirtąją, G. Bagdonas (+49 sek.) - šeštąją, Vytautas Kaupas („Differdange“, +1.37) - 14-ąją, Darijus Džervus (Lietuvos rinktinė, +3.05) - 18-ąją, Lietuvos čempionas Ramūnas Navardauskas (Lietuvos rinktinė) - 19-ąją (+3.18), o Marius Bernatonis (Lietuvos rinktinė, +7.37) - 22-ąją vietas.

Iš viso klasifikuotas 91 dviratininkas.

Aktyviausiu dviratininku tapo G. Bagdonas, „Kalnų karaliaus“ klasifikacijoje pirmas yra latvis Andris Smirnovas („Rietumu-Delfin“), jaunimo įskaitoje ir toliau pirmauja I. Bekmanis, o komandų įskaitoje - Lietuvos rinktinė.

Paskutinysis, ketvirtasis, etapas (153 km) vyks šeštadienį Estijos mieste Viljandyje.

Lenktynių, kurių bendras trasų ilgis - 645 km, prizų fondą sudaro 15 tūkst. eurų. Nugalėtojui atiteks 1490 eurų.

„Baltic Chain Tour“ daugiadienės lenktynės - didžiausias nuo 1987 metų dviračių sporto renginys, organizuojamas trijose Baltijos šalyse.