Londone (Didžioji Britanija) surengto Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Deimantinės lygos“ 12–ojo etapo vyrų disko metimo varžybas šeštadienį laimėjo dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna.

39–erių metų lietuvis sėkmingiausiu, ketvirtuoju, bandymu diską numetė 66 m 71 cm.

V. Alekna pirmuoju bandymu diską nusviedė 63 m 35 cm, antruoju – 65 m 5 cm, o trečiasis, penktasis ir šeštasis lietuvio mėginimai nebuvo įskaityti.

Antrąją vietą užėmė vengras Zoltanas Koevagas  (66 m 29 cm), trečiąją – iranietis Ehsanas Hadadis (64 m 76 cm), o ketvirtas liko olimpinis čempionas estas Gerdas Kanteris (64 m 56 cm).

Varžybose dalyvavo 11 disko metikų.

V. Alekna, turintis 13 įskaitinių taškų, tapo vienvaldžiu „Deimantinės lygos“ disko metimo varžybų lyderiu. Antrąją vietą užimantis G. Kanteris turi 9 taškus. Trečioje vietoje – pasaulio čempionas vokietis Robertas Hartingas, surinkęs 8 taškus.

Finalinės disko metimo varžybos vyks rugsėjo 8 dieną Ciuriche (Šveicarija). Už pirmąją vietą bus skiriami 8, už antrąją – 4, o už trečiąją – 2 taškai.