REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų pilvo chirurgai atliko pirmąją pasaulyje ir kol kas vienintelę operaciją. Praėjusią savaitę specialiu Transanalinės Endoskopinės Mikrochirurgijos (TEM) būdu 19 metų vaikinui iš tiesiosios žarnos buvo pašalintas „skrandis“ (mediciniškai – heterotopine skrandžio gleivine (HSG)).

REKLAMA
REKLAMA

Operaciją atlikęs chirurgas Valdemaras Jotautas sako, kad tai yra tokia liga, kurios etiologija dar nėra žinoma. Manoma, kad jai įtakos turi genų sutrikimai, kurie atsakingi už virškinamojo trakto epitelio vystimąsi.

REKLAMA

Remiantis medikų žiniomis, HSG gali būti randama bet kurioje virškinamojo trakto dalyje, taip pat tarpuplautyje, kapšelyje, šlapimo pūslėje, nugaros smegenyse.

Kaip teigia V. Jotautas, nors operacija techniškai buvo sudėtinga, ji praėjo sklandžiai. Pooperacinis laikotarpis normalus. Jau kitą parą po operacijos pacientas vaikščiojo, bendravo su savo tėvais ir draugais. Po operacijos nereikėjo jokių nuskausminamųjų vaistų. Po 4 dienų pacientas išrašytas į namus.

REKLAMA
REKLAMA

V. Jotautas sako, jog Santariškių klinikų Pilvo chirurgijos centre tokie gydymo rezultatai pasiekti, išplėtus Transanalinės Endoskopinės Mikrochirurgijos galimybių ribas.

„Manome, kad šis atvejis užims deramą vietą tiesiosios žarnos chirurgijoje. Nes šiai ligai gydyti buvo ir kita alternatyva – taip vadinama priekinė tiesiosios žarnos rezekcija. Jos metu gal net būtų tekę iškišti plonąją žarną į šoną.

Tai labai traumuojanti, kartais net pacientą invalidizuojanti operacija, lydima sunkaus pooperacinio laikotarpio ir didelio procento komplikacijų, jau nekalbant apie tolesnį gyvenimo kokybės sumažėjimą“, – dalinosi įspūdžiais medikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų