REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) šiandien paskelbė pirmojo etapo rezultatus.Iš viso registravosi 44 502 stojantieji, tačiau buvo priimti tik užpildyti pagal visus reikalavimus 37 896 stojančiųjų prašymai (2010 m. – 35 277). Iš jų 26 577 (70,1 proc.) šiemet baigusiųjų bendrojo lavinimo mokyklas, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau trečius metus vykstantis studijų finansavimas krepšelio principu leidžia didesniam jaunų žmonių skaičiui rinktis geriausias studijų programas ir ne vienam padėjo apsispręsti studijuoti Lietuvoje, – teigia švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius komentuodamas priėmimo pirmojo etapo rezultatus. – Džiaugiuosi, kad mūsų jaunimas dar ryžtingiau negu pernai yra nusiteikęs siekti aukštojo mokslo Lietuvoje“.

REKLAMA

30 774 (81,2 proc.) kandidatų į aukštąsias mokyklas sulaukė siūlymo studijuoti valstybės finansuojamoje arba mokamoje studijų vietoje, o beveik pusės – 18 380 (48,5 proc.) studijas finansuos valstybė.

Ministras atkreipia dėmesį, kad stipriausieji – Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas – neužleidžia savo pozicijų ir surinko dar daugiau krepšelių negu pernai.

REKLAMA
REKLAMA

„Džiugina ryškėjanti kolegijų lyderystė, kuriose konkursinio balo kartelė yra pakelta į aukštesnį lygį negu kai kurių universitetinių studijų, – sako ministras G. Steponavičius. – Šiemet padaugėjo pasirinkusiųjų miškininkystės, jūrų laivavedybos kolegines studijas, kaip ir pernai, jaunimas gausiai stojo į technologines specialybes, daug rinkosi žemės ūkio sričių studijas“.

Ministras atkreipia dėmesį, kad kol kas teigiamų poslinkių nematyti regioniniuose ir siauresnės specializacijos universitetuose, nors to paties regiono kolegijos arba panašios koleginės studijų programos surinko daug pirmakursių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Antrasis ir papildomas priėmimo etapas sudėlios visus taškus ir tada galėsime pateikti tikslesnę analizę. Tačiau jau dabar matyti, kurios aukštosios nesugebėjo padaryti išvadų ir neatliko būtinų pertvarkų po pernykščio priėmimo“, – pažymi ministras G. Steponavičius.

Pirmakursių nesurinko 67 studijų programos – daugiausia tokių yra Vakarų Lietuvos verslo kolegijoje (11), Marijampolės kolegijoje (7), Šiaulių universitete (10), Vilniaus pedagoginiame universitete (7).

Antrasis pagrindinio priėmimo etapas vyks liepos 26–30 dienomis. Likus laisvų valstybės finansuojamų vietų, rugpjūčio 5–8 d. bus organizuojamas papildomas priėmimas. Rugpjūčio 11 d. bus pasirašytos paskutinės pakviestųjų studijuoti ir aukštųjų mokyklų studijų sutartys.

Bendrajame priėmime šiemet dalyvauja 44 valstybinės ir privačios aukštosios mokyklos: 21 universitetas ir 23 kolegijos. Valstybės finansavimas priėmimui į bakalauro studijas išliko toks pat, kaip pernai – šiemet valstybė finansuoja beveik 19 tūkst. pirmakursių studijas – 9,7 tūkst. universitetuose ir 9,2 tūkst. kolegijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų