0

Nesėkme pasaulio jaunimo (iki 19) metų vaikinų krepšinio čempionatą pradėjo Kazio Maksvyčio treniruojama Lietuvos rinktinė, kuri pirmosiose C grupės rungtynėse 75:88 nusileido Kroatijos bendraamžiams.

Mačą geriau pradėjo kroatai, kurie sužaidus 3 minutes pirmavo (5:4), tačiau mūsiškiai atsakė atkarpa 5:0 ir išsiveržė į priekį - 9:5. 6-ąją minutę Kazio Maksvyčio auklėtiniai dar pirmavo (14:9), bet Kroatijos jaunimas įmetė 5 taškus be atsako ir atstatė pusiausvyrą - 14:14. Kroatams pavyko perimti iniciatyvą ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėti 4 taškų persvarą - 22:18.

Antrajame kėlinyje Kroatijos komanda neketino mažinti apsukų ir prabėgus 3 minutėms jau turėjo 7 taškų pranašumą - 29:22. Mūsiškiai suaktyvino gynybą ir tai davė vaisių - varžovai net 5 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o lietuviai tuo pasinaudoję išlygino rezultatą - 29:29. Likus pusantros minutės Lietuvos rinktinės deficitas siekė vos 3 taškus (31:34), bet Kroatijos devyniolikmečiai ketvirtį užbaigė spurtu 8:0 ir įpusėjus susitikimui turėjo dviženklę persvarą - 42:31.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė. Ir toliau iniciatyva ir pranašumas buvo kroatų pusėje. Įpusėjus ketvirčiui Kroatijos jaunimas buvo toli priekyje - 54:37. Po K.Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai sugebėjo laimėti trumpą atkarpą 5:0 ir kiek priartėti - 42:54. Per likusį laiką mūsiškių atsilikimas ne tik kad nesumažėjo, bet ir šiek tiek išaugo - 53:68.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus 5 minutes kroatai jau užuodė pergalę (76:60), tačiau lietuviai nenorėjo leisti varžovams per anksti švęsti pergalės ir surengę spurtą 8:0, po kurio skirtumas po ilgesnės pertraukos sumažėjo iki vienženklio skaičiaus - 68:76. Vis dėlto tai buvo paskutinis Lietuvos rinktinės pasispardymas. Kroatai sėkmingai sužaidė gynyboje ir neleido mūsiškiams net pagalvoti apie galimą intrigos atkūrimą.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 19 (7/17 dvitaškiai, 13 atk. kam. 5 blk.), Žygimantas Skučas 13, Dovydas Redikas (4/11 dvitaškiai) ir Edgaras Ulanovas (3/9 dvitaškiai) po 8, Arnas Butkevičius (6 atk. kam.), Vytenis Čižauskas (6 kld.) ir Renaldas Simanavičius po 6, Rolandas Jakštas 5 (8 min.), Egidijus Mockevičius ir Tautvydas Sabonis po 2, Deividas Pukis 0 (5 min.).

Kroatija: Toni Katičius 23 (9/12 dvitaškiai, 10 išprov. praž.), Dario Saričius (11 atk. kam.) ir Borisas Baračas (7/21 dvitaškiai, 4/6 tritaškiai) po 22.

Penktadienį Lietuvos rinktinės laukia dvikova su Korėjos krepšininkais.