0

„Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Urbonas po laimėtų A lygos futbolos rungtynių 1:0 prieš „Dainavą“ teigė, jog pergalė pelnyta ir ją lėmė auklėtinių kovingumas ir valia, teigiama pranešime spaudai.

„Dainavos“ vyr. treneris Virginijus Sinkevičius spaudos konferencijoje pažymėjo, jog jo ekipa buvo verta lygiųjų ir pralaimėjimas yra nuviliantis. Strategas guodėsi vadovaujamos komandos demonstruotu žaidimu.

V. Urbonas spaudos konferencijoje: „Turėjome pertrauką, po jos nėra paprasta vėl pajusti oficialių rungtynių žaidimo ritmą. Kelių žaidėjų neturėjome, buvo į rinktines išvykę R.Radavičius, A.Ribokas. Prieš rungtynes žinojom, jog turim, privalom laimėti. Vyrai įdėjo pastangų, pirmajame kėlinyje pabandėme žaisti dviejais puolėjais, turime saugų, galinčių atlikti tikslius perdavimus. Buvo situacijų, momentų, gal jų ne tiek daug. Turėjome kamuolio kontrolę, pats žaidimas nebuvo nuvyliantis, gal tik trūko agresijos baudos aikštelėje. Aišku, antrajame kėlinyje privalėjome pasiekti įvartį ir jį pasiekėme, gražus M.Andelkovič smūgis, kiek netikėtas vartininkui, buvo užkluptas. Vyrai per atkaklų darbą, per kovą iškovojo tris taškus. Laukia tolimesnės kovos“.

- Ar būtų galima M. Andelkovičių išrinkti rungtynių žaidėju?

- Nemanau, juk M. Andelkovičius kuria situacijas, visa komanda žaidžia, ir visa komanda laimi. Džiugu, jog matosi kolektyvas, lipdosi. Tiek nauji žaidėjai įpranta ir aklimatizacija vyksta. Pati žaidimo kokybė nebuvo bloga.

- R. Radavičius žaidė ir vidurio saugu, ir krašte, vis dar ieškote optimalaus saugų žaidimo?

- Kaip ir minėjau, iki pasiekto įvarčio žaidėme dviem puolėjais. A. Riboko ir R. Radavičiaus pozicijos tokios, jog jie gali atsirasti bet kur. Gali jie gerai žaisti tiek viduryje, tiek krašte. Po įvarčio pakeitėme taktinę schemą“.

FK „Dainavos“ vyriausiasis treneris V. Sinkevičius: „Noriu pasveikinti “Ekraną“ su pergale. Nebūsiu kuklus sakydamas, jog turėjom iškovoti šiose rungtynėse tašką. Buvome labai arti jo. Vyrai kovojo, kelios klaidos, kur tiesiog nepasisekė. Manau, nei vienai komandai šioje aikštėje nėra lengva kurti progas bei rungtyniauti. Mano vyrai nusipelnė pagarbos. Keli epizodai, pavyzdžiui, raudona kortelė, suprantat apie ką kalbu, truputėlį nuvylė, bet vyrai kovojo iš paskutiniųjų ir turėjome iškovoti bent tašką.

Žaidžiant čia, su čempionais, nei viena komanda neatvažiuoja pulti, atakuoti. Mūsų taktika - žaisti nuo gynybos, ir ji pasiteisino. Buvo proga, akcentavau žaidėjams, jog ją tikrai turėsime, tačiau jos neišnaudojome. Esu nusivylęs rezultatu, žaidimu – ne.“

Lietuvos futbolo A lygos čempionate sekmadienį nugalėtojo titulą ginantis Panevėžio „Ekranas“ namuose 1:0 (0:0) įveikė Alytaus „Dainavą“. Vienintelį įvartį 68-ąją min. įmušė serbas Marko Andjelkovičius.74-ąją min. iš aikštės buvo pašalintas „Dainavos“ saugas Darius Cibulskas.

„Ekranas“, po 13 rungtynių turintis 33 taškus, pirmauja čempionate. Antrąją vietą užimanti Marijampolės „Sūduva“ atsilieka keturiais taškais. „Dainava“ su 14 taškų tarp dvylikos komandų žengia devinta.