0

Šeštadienio vakarą Londono „Wembley“ stadione „Barcelona“ Čempionų lygos finale rezultatu 3:1 (1:1) privertė pasiduoti Anglijos čempionus „Manchester United“ ir ketvirtą kartą iškovojo nugalėtojų taurę.

Itin energingai rungtynes pradėjusiems „Manchester United“ ekipos futbolininkams nepavyko įmušti staigaus įvarčio bei nuo rungtynių pradžios pakreipti susitikimo įvykių eigą savo naudai. Kiek vėliau „Barcelona“ visiškai perėmė iniciatyvą bei pradėjo kurti progas įvarčiui, kurio ilgai laukti nereikėjo - 27-ąją minutę „Barcelona“ į priekį išvedė taiklus Pedro Rodriguezo smūgis (1:0). Visgi jau po septynių minučių (34 min.) Wayne'as Rooney po tikslaus Ryano Giggso perdavimo rezultatą išlygino (1:1).

Prieš pat ilgąją pertrauką Davidas Villa turėjo progą išvesti „Barcelona“ į priekį, tačiau ispanas nesiryžo smūgiuoti. D. Villa bandė atlikti perdavimą komandos draugui, tačiau Lionelis Messi nepasiekė kamuolio. Iškart po pertraukos dar viena proga L. Messi pasinaudojo - 54-ą minutę argentinietis stipriu smūgiu vėl išvedė ispanus į priekį (2:1).

60-ą ir 61-ą minutėmis finalininkai apsikeitė geltonomis kortelėmis. Teisėjas Viktoras Kassai įspėjo „Barcelona“ gynėją Danielį Alvesą ir „Manchester United“ saugą Michaelą Carricką. Vėliau žaidimas dažniau vyko anglų aikštelės pusėje ir ilgai laukti ketvirtojo rungtynių įvarčių neteko. 69-ąją minutę D. Villa pasiuntė kamuolį į „Manchester United“ vartus ir dar labiau priartino „Barcelona“ klubą prie Čempionų lygos taurės.

Per likusį laiką „Manchester United“ sukurti stebuklo nepavyko ir visas rungtynes kontroliavusi „Barcelona“ tapo Čempionų lygos nugalėtojais.

„Barcelona“ - „Man Utd“ 3 - 1

27 min. [1 - 0] Pedro, 34 min. [1 - 1] W.Rooney, 54 min. [2 - 1] L.Messi, 69 min. [3 - 1] D.Villa.