REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didelės vertės kyšio iš panevėžiečio verslininko reikalavusiam bankroto administratoriui V.A. paskirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė ir nutarta konfiskuoti 10 tūkstančių litų vertės turto, gauto iš nusikalstamos veikos, – tokį sprendimą šiandien popiet, baigęs nagrinėti Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorų perduotą nusikaltimų valstybės tarnybai baudžiamąją bylą, priėmė apygardos teismas.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės kaltintojas prokuroras Rimantas Vagrys kyšininkavimu kaltinamą teisiamąjį prašė pripažinti kaltu padarius nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 3 d., paskirti penkerių metų laisvės atėmimo bausmę ir konfiskuoti 10 tūkstančių litų vertės turto, gauto iš nusikalstamos veikos.

REKLAMA

Kupiškio rajono savivaldybės tarybos narys V.A. buvo kaltinamas tuo, kad pernai birželio 11 d. Panevėžio apygardos teismo nutartimi paskirtas bankrutuojančios uždarosios akcinės bendrovės administratoriumi, tų pačių metų rudenį iš jos vienintelio akcininko pareikalavo 60 tūkstančių litų už pažadą tinkamai neorganizuoti ūkinės finansinės veiklos patikrinimo ir nereaguoti į paaiškėjusius padarytus pažeidimus.

Vėliau V.A., su bankrutuojančios bendrovės savininku sutaręs dėl 10 tūkstančių litų mažesnio kyšio, pernai ir užpernai penkis kartus Panevėžio mieste tiesiogiai savo naudai priėmė 25 tūkstančius litų. Paskutinį kartą V.A., priėmęs 12 tūkstančių litų, buvo sulaikytas Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnų.

REKLAMA
REKLAMA

Įvertinęs byloje surinktų ir teisminio nagrinėjimo metu ištirtų įrodymų visetą, teismas konstatavo, kad kaltinamojo V.A. padaryta veika yra nusikalstama ir atitinka nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnio dėl kyšininkavimo 3 dalį. V.A., būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu, už neteisėtą neveikimą vykdant įgaliojimus, tai yra tinkamai neorganizuoti administruojamos bendrovės ūkinės finansinės veiklos patikrinimo ir reikiamai nereaguoti į paaiškėjusius pažeidimus, iš jo administruojamos bendrovės akcininko tiesiogiai reikalavo didelės vertės kyšio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai, tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Įstatymas tam,  kas savo ar kitų naudai reikalavo ar priėmė didesnį negu 250 MGL litų vertės kyšį,  numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų