0
TV3

Prienų „Rūdupio“ klubas perrašė savo istoriją. Trečiose „Kalnapilio - Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato mažojo finalo rungtynėse Prienų krepšininkai namuose 84:83 palaužė Utenos “Juventus" ekipą ir, laimėję seriją iki trijų pergalių 3:0, iškovojo LKL bronzos medalius.

„Labai džiaugiamės. Prienuose - didelė šventė. O pagrindinis raktas į sėkmę - didelis noras“, - lkl.lt džiūgavo   22 taškus šiose rungtynėse pelnęs ir solidžiai visą sezoną rungtyniavęs  Adas Juškevičius.

„Juventus“ krepšininkai pirmieji sugebėjo atitrūkti (5:0), o po tikslių Gedimino Maceinos ir Aurimo Kiežos metimų sužaidus šešias minutes pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 26:16, - rungtynes aprašė utenosjuventus.lt.  Visgi tuomet uteniškiai krito į tokią duobę, iš kurios sugebėjo išlipti tik antrojo kėlinio viduryje. Ketvirtį tikslių Gedimino Oreliko tritaškių dėka „Rūdupis“ baigė spurtu 10:2 ir po pirmųjų dešimties minučių „Juventus“ krepšininkai jau turėjo vos minimalią persvarą - 28:26.

Antrąjį ketvirtį aikštės šeimininkai pradėjo dar viena atkarpa 10:0 ir po Edgaro Želionio dvitaškio jau Virginijaus Šeškaus auklėtinių pranašumas tapo dviženklis - 38:28. Vaido Čepukaičio ir Žydrūno Urbono tikslūs baudų metimai sustabdė „Rūdupio“ spurtą, tačiau labai rezultatyviai vykusiose rungtynėse uteniškiams priartėti nesisekė. Po Jono Elvikio tritaškio prasidėjus priešpaskutinei ketvirčio minutei komandas skyrė penki taškai (45:50), o paskutinėmis kėlinio akimirkomis prieniškiai minimaliai padidino savo persvarą - 51:45.

Antroje susitikimo pusėje užvirė tikras nervų karas. „Juventus“ trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 8:0 ir po dviejų iš eilės Arūno Vasiliausko tritaškių vėl persvėrė rezultatą savo naudai - 53:51. Nors aikštės šeimininkams netrukus pavyko vėl persverti rezultatą savo naudai (60:57), o po Justo Sinicos tritaškio padidinti pranašumą iki aštuonių taškų (65:58), „Juventus“ nebuvo linkę pasiduoti. Baudos metimus tiksliai realizavo A.Kieža, dvitaškį pridėjo Ž.Urbonas ir po trijų ketvirčių uteniškių deficitas buvo vos trys taškai - 62:65.

Lemiamu tapo Prienų komandos spurtas įpusėjus ketvirtajam kėliniui. Nors po A.Vasiliausko baudų metimų uteniškių deficitas tebuvo du taškai (70:72), G.Orelikas pataikė iš toli, keturis taškus pridėjo P.Butkevičius ir „Rūdupis“ dar kartą nutolo - 79:70. Uteniškiams dar buvo pavykę sumažinti (83:84), per likusią sekundę išsigelbėti Roberto Giedraičio auklėtiniams jau nepavyko.

„Rūdupis“: Adas Juškevičius 22 (7/7 baud.), Gediminas Orelikas 21, Povilas Butkevičius 18 (6 atk. kam., 7/9 dvit.), Edgaras Želionis 8. „Juventus“: Aurimas Kieža 20 (7/8 dvit.), Arūnas Vasiliauskas 16 (4/6 trit.), Gediminas Maceina (8 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Žydrūnas Urbonas po 12, Vaidas Čepukaitis 11 (6 atk. kam.).

Rungtynių akimirka (Elta nuotr.)Rungtynių akimirka (Elta nuotr.)