REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dažnai kalbama apie tai, kad dalis lietuvių abiturientų nedvejodami renkasi studijas užsienyje, bet netrukus į Lietuvą gali plūstelti studentai iš užsienio. Gegužės 6 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame susitikime su žurnalistais švietimo ir mokslo ministras prasitarė, kad pastaruoju metu galimybėmis Lietuvoje įsteigti savo aukštųjų mokyklų padalinius itin domisi Didžiosios Britanijos aukštojo mokslo institucijos.

REKLAMA
REKLAMA

Ministro teigimu, domėtis galimybėmis steigti universitetus užsienyje Didžiosios Britanijos atstovus skatina drastiškas įmokų už studijas padidėjimas: iki 2012-ųjų metų studijų kaina metams siekia 3100 svarų, o nuo 2012-ųjų beveik visi D. Britanijos universitetai šią suma padidins iki 9 tūkst. svarų.

REKLAMA

Į klausimą, kiek buvo sulaukta užklausų iš didžiosios Britanijos ir kas paskatino britų domėjimąsi galimybėmis steigti šios šalies aukštąsias mokyklas būtent Lietuvoje, G. Steponavičius atsakė: „Kiekvienos šalies priimami sisteminiai sprendimai diktuoja tam tikrus veiksmus jau veikiančių kitų aukštojo mokslo institucijų atžvilgiu. Didžiojoje Britanijoje įvykdyti tam tikri studijų finansavimo pokyčiai, o Lietuvoje šiuo metu priimami aukštojo mokslo sektoriaus veiklą palengvinantys sprendimai – tai svarbu ne tik Lietuvos studentų pritraukimui, bet ir tarptautinių iššūkių ir projektų įgyvendinimui. Džiugu, kad šiuo metu mes galime pasiūlyti palankią įstatyminę ir administracinę terpę, leisiančią organizuoti kokybiškas studijas.“

REKLAMA
REKLAMA

Aukštųjų mokyklų vadovai skundžiasi studentų skaičiaus mažėjimu ir priekaištauja, kad studijų kartelė yra nuleista per žemai, mat universitetuose studijuoja ir su itin žemais balais įstoję studentai. Į klausimą, ar šiuo metu dažnai akcentuojama ši demografinė krizė neturės neigiamos įtakos siekiant pritraukti šį Lietuvą užsienio aukštąsias mokyklas, ministras atsakė: „Tokia aukštoji mokykla veiktų kaip atskaitos taškas regione, o kartu tai būtų galimybė pasikvieti ir studentų britų.“

Paprašytas patikslinti, kokių sąlygų tikisi Lietuva besidominčios britų aukštosios mokyklos, G. Steponavičius teigė, kad kol kas yra išreikštas susidomėjimas, užmegzti kontaktai. „Mes iš savo pusės pasistengsime dalykiškai pasiūlyti galimas bendradarbiavimo formas su Lietuvoje veikiančiais universitetais, steigiant filialus ar universitetus.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų