REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors ir būdami pačiame žydėjime, dauguma 20-mečių ir 30-mečių išgyvena „ketvirčio amžiaus krizę“, kuri pasireiškia įvairiomis baimėmis ir abejonėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Susidūrę su per didelėmis pasirinkimo galimybėmis, jauni žmonės daug anksčiau patiria vidutinio amžiaus krizei būdingus simptomus, teigia tyrėjai.

REKLAMA

Šių dienų jaunimui dažnai tenka susidurti su daugybe pasirinkimų, o dėl to jie jaučiasi neramūs, prislėgti, įstrigę ar „įkalinti“ santuokose ar darbe, kuris jiems netinkamas, praneša britų „Daily Mail“.

Ir šis reiškinys pastebimas vis dažniau, teigia Greenwicho universiteto mokslininkas Oliveris Robinsonas.

O. Robinsonas, apklausęs pusšimtį 25–35 metų žmonių, teigia: „Dabar suaugusiojo gyvenimo pradžioje daug lengviau daryti pakeitimus nei anksčiau. Darbo pasaulyje dabar daugiau nestabilumo, daugiau nestabilumo santuokoje ar jos alternatyvose. Šis nestabilumas reiškia, kad dideli gyvenimo pokyčiai yra labiau priimtini. Praeityje, jei tokie dideli gyvenimo pokyčiai įvykdavo, jie įvykdavo sulaukus vidutinio amžiaus.“

REKLAMA
REKLAMA

Anot mokslininko, prie jaunų žmonių patiriamų krizių gali prisidėti ir spaudimas patenkinti tėvų lūkesčius.

„Tai susiję su žmonių jaučiamu karštligišku poreikiu susirasti darbą, uždirbti pinigų ir greitai susilaukti sėkmės. Tai susisieja su 20-mečiams ir 30-mečiams būdingu reiklumu. Jų netenkina vidutiniškas, triūso reikalaujantis, tradicinis gyvenimas“, – kalbėjo O. Robinsonas.

Nors naujas rimtas gyvenimo pasirinkimų įvertinimas gali išmušti iš vėžių, atrodo, kad galiausiai tai vis dėlto verta daryti. Anot O. Robinsono, „atsukus laikrodį atgal ir pradėjus iš naujo“, patiriamas laisvės jausmas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O tie, kurie patyrė ar vis dar kenčia nuo „ketvirčio amžiaus krizės“, apsidžiaugs sužinoję, kad tai sumažina tikimybę, kad juos vėliau ištiks rimta vidutinio amžiaus krizė.

„Daug mažiau tikėtina, kad patirsite kitą krizę, nes gyvenimo būdas, kurį pasirinkote po krizės, bus iš esmės sveikesnis nei ankstesnis“, – aiškino jis.

Psichologijos ir sveikatos profesorius Cary Cooperis ir Lancasterio universiteto pastebėjo, kad šiuolaikiniai jaunuoliai susiduria su kitokiais iššūkiais nei jų tėvai.

„Šiandien ketvirtą dešimtmetį pradedantys žmonės jau gali būti dirbę 5 skirtinguose darbuose. Jie patenka į kitokį pasaulį, ir nors jis suteikia jiems daugiau pasirinkimų, jis taip pat teikia mažiau saugumo ir struktūros“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų