0

Rolando Jaručio treniruojamas Mariupolio „Azovmaš“ (7/3) klubas tėškė skausmingą antausį Kauno „Žalgirio“ (7/3) komandai. Lemiamose VTB Vieningosios lygos reguliariojo sezono B grupės rungtynėse kauniečiai namuose 75:86 (22:26, 25:23, 22:18, 6:19) pralaimėjo Ukrainos komandai ir liko už finalo ketverto borto.

Kiek anksčiau kovas Eurolygoje baigusiems žalgiriečiams beliko kova LKL ir BBL čempionatuose.

Kauniečiai gerokai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po Artūro Milaknio bei Marcuso Browno metimų sužaidus dvi minutes iš karto išsiveržė į priekį - 8:0. Po R.Jaručio paprašytos minutės pertraukėlės du iš eilės tritaškius pataikė Frederickas House'as, keturis taškus pridėjo Demetriusas Alexanderis ir „Žalgirio“ pranašumas ištirpo - 10:10. Negana to, dar vieną tolimą metimą pataikęs F.House'as pirmą kartą išvedė Ukrainos klubą į priekį - 13:12. Likus žaisti tris minutes svečiai jau turėjo penkių taškų persvarą (17:12), tačiau Martyno Pociaus ir Pauliaus Jankūno pastangomis „Žalgiriui“ pavyko šiek tiek priartėti - 22:26.

Antrojo kėlinio pradžioje „Azovmaš“ ekipai pavyko dar labiau nutolti (32:25), bet Traviso Watsono keturi taškai iš eilės bei tikslūs du P.Jankūno baudų metimai sumažino kauniečių deficitą iki minimumo - 31:32. Nors „Žalgiriui“ buvo pavykę išlyginti rezultatą (34:34), Ukrainos klubas netrukus spurtavo 7:0 ir susigrąžino turėtą pranašumą - 41:34. Penkis taškus be atsako pelnęs A.Milaknis dar kartą sumažino Iliaso Zouroso auklėtinių deficitą (39:41), o DeJuanas Collinsas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai - 43:42. Visgi ketvirčio pabaigoje ir vėl sėkmingiau žaidė svečiai, kurie įpusėjus susitikimui buvo priekyje - 49:47.

M.Brownas tolimu metimu trečiajame kėlinyje sužaidus dvi minutes sugrąžino kauniečiams dviejų taškų pranašumą (55:53), tačiau įpusėjus ketvirčiui vėl priekyje buvo svečiai - 58:57. Likus žaisti dvi minutes po D.Alexanderio baudų metimų „Azovmaš“ turėjo keturių taškų persvarą (65:61), tačiau Tomo Delininkaičio ir Manto Kalniečio pastangomis „Žalgiris“ sugebėjo vėl tapti pirmaujančia komanda - 69:67.

Atkakli bei lygi kova vyko ir lemiamame ketvirtyje. Sužaidus šešias minutes „Žalgirio“ persvara siekė tris taškus (75:72), tačiau Christopheris Owensas likus žaisti tris minutes vėl sugrąžino pranašumą Mariupolio komandai - 76:75. Prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei F.House'as dar labiau nutolino Mariupolio klubą (79:75), o R.Curry smeigė tolimą metimą - 82:75. Desperatiškos paskutinės atakos „Žalgirio“ komandai naudos nedavė, o „Azovmaš“ įtvirtino savo pranašumą - 86:75.

„Žalgiris“: T.Watsonas 12, A.Milaknis ir M.Brownas - po 10, M.Kalnietis 9 (5 atk. kam., 5 kld.), M.Pocius, P.Jankūnas ir D.Collinsas (5 rez. perd.) - po 7, T.Delininkaitis 5, T.Plaistedas ir T.Klimavičius - po 4.

„Azovmaš“: F.House'as 21 (7 atk. kam.), D.Alexanderis 17, C.Owensas 12 (8 atk. kam.), R.Curry 9, M.Pustozvonovas 11, D.Pasaličius ir P.Pierce'as - po 8.