Pirmąją dieną „Tour d'Oman“ lenktynės baigėsi masiniu sprintu, kurį laimėjo olandas Theo Bos („Rabobank“). Tačiau rytojaus dieną (trečiadienį) antroje distancijos pusėje grupė skilo perpus ir dauguma stiprių sprinterių, tokių kaip M. Cavendish, T. Boonen, Th. Hushovd ar tas pats Th. Bos, liko už borto.

Finišo tiesiojoje įvykusi griūtis sutrikdė masinio sprinto scenarijų ir finišą pirmieji kirto 8 dviratininkai, iš kurių 3 pirmieji: australas Matthew Goss („HTC-HighRoad“), italas Daniele Bennati („Leopard Trek“) ir norvegas Edvald Boasson Hagen („Sky Procycling“).

Tomas Vaitkus su komandos draugais finišavo po 3 sekundžių, Žr. žemiau „Astana“ komandos narių finišo protokolą:

111. Mirco Lorenzetto +10 min. 34 sek.

Bendroje įskaitoje po 2 etapo Tanel Tangert pakilo į pirmąjį 5-etuką, o Tomas Vaitkus – į lyderių 20-tuką:

1. Matthew Goss (AUS) „HTC-HighRoad“ 6 val. 56 min. 36 sek.

2. Daniele Bennati (ITA) „Leopard Trek“ +04 sek.

3. Edvald Boasson Hagen (NOR) „Sky Procycling“ +06 sek.

4. Pieter Serry (BEL) „Topsport Vlaanderen“ +07 sek.

5. Tanel Kangert (EST) „Pro Team Astana“ +09 sek.

...

19. Tomas Vaitkus (LIET) „Pro Team Astana“ +13 sek.

39. Fabian Cancellara (ŠVEI) „Leopard Trek“ +13 sek.

...

50. Alexandre Vinokourov (KAZ) „Pro Team Astana“ +13 sek.

...

127.

*

Prieš metus užgimusios „Tour d'Oman“ lenktynės pelnė aukštą reputaciją, pirmuoju čempionu tapus Fabianui Cancellarai. Pernai į startą atvykęs daugiau iš smalsumo nei iš noro laimėti, šiemet garsusis šveicaras savo dalyvavimą motyvuoja pasiruošimu klasikinėms lenktynėms.