0
TV3

Melburne vykstančio atvirojo Australijos teniso čempionato („Australian Open“), kurio prizų fondą sudaro 24 mln. Australijos dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo trečioji pasaulio raketė 23–ejų metų serbas N. Djokovičiaus.

Serbijos tenisininkas finale sekmadienį po 2 val. 39 min. trukusios kovos 6:4, 6:2, 6:3 nugalėjo penktąją pasaulio raketę 23–ejų metų D. Britanijos atstovą Andy Murray.

N. Djokovičiaus „Australian Open“ turnyrą laimėjo antrą kartą. Prieš tai jis šiose varžybose triumfavo 2008 metais.

E. Murėjus Atvirojo Australijos čempionato finale žaidė antrus metus iš eilės. Pernai D. Britanijos tenisininkas kovoje dėl turnyro nugalėtojo titulo pralaimėjo šveicarui Rogeriui Federeriui.

Novakas Djokovičiui už pergalę atiteko 2000 Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingo taškų ir 2,2 mln. Australijos dolerių premija. E. Murėjus pelnė 1200 taškų ir perpus mažesnę sumą.

Mišrių dvejetų varžybas laimėjo slovėnė Katarina Srebotnik ir kanadietis Danielis Nestoras. Jie finale 6:3, 3:6, 10:7 įveikė Taivano atstovę Yung–Jan Chan ir australą Paulą Hanley.