Melburne (Australija) vykstančio atvirojo Australijos teniso čempionato („Australian Open“), kurio prizų fondą sudaro 24 mln. Australijos dolerių, vyrų vienetų varžybų trečiajame rate antroji pasaulio raketė 29-erių metų šveicaras Rogeris Federeris per 1 val. 45 min. 6:3, 6:3, 6:1 nugalėjo belgą Xavier Malisse (45).

Nugalėtojo titulą ginantis Šveicarijos tenisininkas aštuntfinalyje susitiks su ispanu Tommy Robredo (52). R. Federeris „Australian Open“ nugalėtoju yra tapęs keturis kartus - 2004, 2006, 2007 ir 2010 metais.

Į aštuntfinalį iškopė ir trečioji pasaulio raketė 23-ejų metų serbas Novakas Djokovičius. Jo varžovas kitas serbas Viktoras Troickis (27) dėl pilvo skausmų pasitraukė iš kovos po pirmojo seto, kurį pralaimėjo 2:6.

Čekas Tomašas Berdychas (6) penktadienį 6:2, 7:6 (7-3), 6:2 nugalėjo prancūzą Richardas Gasquet (33), o amerikietis Andy Roddick (8) 2:6, 7:6 (7-2), 6:2, 6:2 įveikė olandą Robinas Haase (62).

20-metis lietuvis Ričardas Berankis (95) trečiajame rate šeštadienį susitiks su septintąja pasaulio rakete 28-erių metų ispanu Davidu Ferreru.

Moterų vienetų varžybų trečiajame rate (1/16 finalo) penktadienį 46-oji pasaulio raketė 20-metė latvė Anastasija Sevastova 6:1, 6:3 nugalėjo rusę Vesną Manasjevą (146-oji pasaulio raketė). Mačas truko 57 min.

Pirmą kartą „Grand Slam“ turnyro aštuntfinalyje žaisianti Latvijos tenisininkė susitiks su pirmąja pasaulio rakete 20-mete dane Caroline Wozniacki. Danijos tenisininkė šešioliktfinalyje po 1 val. 32 min. trukusios kovos 6:4, 6:3 nugalėjo slovakę Dominiką Cibulkovą (32).

Iš tolimesnės kovos pasitraukė praėjusių metų „Australian Open“ vicečempionė belgė Justine Henin (13). Ji penktadienį 4:6, 6:7 (8-10) pralaimėjo rusei Svetlanai Kuznecovai (26). Rusijos tenisininkė kitame etape susitiks su itale Francesca Schiavone (7), kuri 6:0, 7:6 (7-2) nugalėjo rumunę Monica Niculescu (85).

Devintoji pasaulio raketė baltarusė Viktorija Azarenka 6:3, 6:3 nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos atstovę Chanelle Scheepersas ir aštuntfinalyje žais su kine Na Li (11). Į ketvirtąjį ratą pateko ir rusė Marija Šarapova (16), 4:6, 6:4, 6:4 įveikusi vokietę Julia Goerges (38).