REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujasis išradimas, slopinantis dantų grąžto garsą, gali padėti žmonėms nugalėti apsilankymo pas odontologą keliamą baimę.

REKLAMA
REKLAMA

Daugumai žmonių būtent grąžto skleidžiamas garsas kelia didžiausią nerimą, rašo BBC. Tačiau naujasis prietaisas leidžia pacientams per MP3 grotuvą klausytis muzikos, o grąžto garsas nuslopinamas. Be to, pacientas gali girdėti, ką jam sako odontologas, nes ne visi garsai pašalinami.

REKLAMA

Šis prietaisas yra panašus į garsą izoliuojančias ausines. Jo veikimo principas paremtas tuo, kad odontologo kabineto garsai verčiami į skaitmeninį signalą. Speciali mikroschema analizuoja iš mikrofonų, esančių netoli dantų grąžto, ateinančius garsus. Tuomet sukuriama atvirkštinė garso banga, ausinių signale neutralizuojanti nepageidaujamą garsą

Prietaisas taip pat naudoja „adaptuoto filtravimo“ technologiją, kuomet elektroniniai filtrai nepraleidžia garso bangų, net jei bangos amplitudė ir dažnis naudojant grąžtą kinta. Tačiau kiti garsai, pavyzdžiui, odontologo balsas, pasiekia paciento ausis.

REKLAMA
REKLAMA

Tad pacientas tiesiog gali prijungti prietaisą prie savo MP3 grotuvo bei per ausines klausytis muzikos ir tuo pat metu girdėti, ką sako gydytojas, o grąžto skleidžiamas garsas jo netrikdys.

Šį prietaisą vysto Londono Karaliaus koledžo, Brunelio universiteto ir Londono Pietų kranto universiteto ekspertai, tačiau originali idėja priklauso Karaliaus odontologijos instituto profesoriui Brianui Millarui.

Jį įkvėpė automobilių gamintojos „Lotus“ pastangos sukurti sistemą, pašalinančią nemalonius garsus kelyje, tuo pačiu leidžiant vairuotojams girdėti specialiųjų tarnybų automobilių sirenas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po daugiau kaip 10 metų trukusių tyrimų ir bendro darbo su inžinieriais, B. Millaras sukūrė prietaiso prototipą.

„Dauguma žmonių atidėlioja apsilankymą pas odontologą dėl nerimo, siejamo su grąžto skleidžiamu garsu, tačiau šis prietaisas gali paversti grąžto keliamą baimę praeitimi“, – kalbėjo jis.

„Šio prietaiso grožis tas, kad jis yra rentabilus, ir odontologai gali jį įsigyti, o pacientas, turintis MP3 grotuvą, juo naudosis be papildomų kaštų“, – pridūrė jis.

Brunelio universiteto Inžinerijos ir dizaino mokyklos atstovo Marko Athertono teigimu, svarbu, kad pacientas gali girdėti, ką sako gydytojas.

REKLAMA

„Negali visiškai atriboti paciento. Jie nori pasišnekėti su gydytoju, taigi jie negali tiesiog įsidėti ausų kištukų, jie nori girdėti balsą“, – sakė jis.

Tačiau M. Athertonas pastebi, kad vien grąžto garso sumažinimo nepakanka.

„Dantų grąžto skleidžiamas garsas toks išskirtinis, kad smegenys vis tiek jį atpažįsta, ir žmonės vis tiek gali jį girdėti. Jis toks išskirtinis, kad greičiausiai žinomas visame pasaulyje. Dauguma žmonių jį girdėjo ir kai kurie jo labai bijo“, – pridūrė jis.

Komanda dabar ieško investuotojų, kad galėtų pradėti šiais prietaisais prekiauti.

„Dabar mums reikia investuotojų, kad galėtumėme toliau vystyti produktą, leisiantį mums šį prietaisą pristatyti į kiek įmanoma daugiau odontologų kabinetų ir padėsiantį žmonėms, kurių baimė neleidžia jiems kreiptis dėl būtinos medicininės pagalbos“, – kalbėjo B. Millaras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų