REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveiki, turiu problemą, vienas iš priekinių mano dantų yra papuoštas dantų papuošalu. Praėjus metams, dantys pamažu ėmė keisti spalvą, ar taip galėjo nutikti dėl to, kad šis papuošalas buvo netinkamai įtaisytas? Nerimauju, ar tai neturės rimtų pasekmių dantų sveikatai? Vilmantė

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą atsako odontologė Audronė Paulikienė: „Dėl tokių papuošalų komplikacijų kilti neturėtų. Dantys dėl papuošalo spalvos pakeisti negali, nes pats papuošalas prie danties paviršiaus priklijuojamas specialiais klijais. Labai retais atvejais, kai pacientas pageidauja pasipuošti brangakmeniu, gręžiamas danties emalis ir akmenukas klijuojamas, bet emalyje padaroma skylutė yra labai maža ir tai nieko bendra su galimu danties spalvos pakeitimu neturi. Jei dantys pakeitė spalvą, tai signalas apie kitas problemas. Pacientas visuomet yra perspėjamas, kad tokiu papuošalu jis džiaugsis metus ar du, nes tai trumpalaikė puošmena. Kaip ilgai bus galima džiaugtis šiuo aksesuaru,  priklauso nuo žmogaus įpročių: jei turite pomėgį gliaudyti riešutus, nuolat ką nors graužti, ar prastai rūpinatės savo burnos higiena, papuošalas atsiklijuos greičiau.“

REKLAMA

Specialistės teigimu, tokios puošmenos vis dar labai populiarios tarp paauglių, bet ši mados banga pamažu slūgsta. „Dažniausiai klijuojamas vienas papuošalas, o rekomenduojama vieta – ant antrojo danties, arčiau kandamojo krašto.“

Kalbėdama apie dantų mados tendencijas, specialistė teigė, kad šiuo metu ypač populiarus dantų balinimas: „Šiuo metu visur labai daug reklamos apie dantų balinimą, visos televizijos žvaigždės puikuojasi baltais dantimis ir šypsosi amerikietiškomis šypsenomis, nors Europoje tai nėra labai populiaru ir stengiamasi, kad dantys atrodytų kuo natūraliau“, – kalbėjo A. Paulikienė.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, ar dantų balinimas yra saugi procedūra, specialistė atsakė: „Jeigu daroma protingai, tai yra saugu. Dantų balinimą galima būtų palyginti su plaukų dažymu, juk dažna plaukus dažanti moteris žino, kad tai nėra sveika, bet nuplikusios jos taip pat nevaikšto. Dantų balinimui naudojamos cheminės medžiagos, kurios sveikatos dantims, žinoma, neprideda, bet nėra taip, kad poveikis būtų labai kenksmingas.“

A. Paulikienės teigimu, du kartus per metus balinami dantys nėra pažeidžiami ir turi pakankamai laiko atsistatyti. „Balinimas nerekomenduojamas rūkantiems, piknaudžiaujantiems kava žmonėms bei tiems, kurių dantys gausiai plombuoti. Vaikams iki aštuoniolikos metų taip pat nerekomenduojama balinti dantų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Turite klausimų odontologei A. Paulikienei? Siųskite juos el. paštu [email protected].

Specialisto komentaras: dantų priežiūros mitai

Psichologo komentaras: Kalėdos ir ... depresija

Psichologo patarimai: kas trukdo užmegzti santykius?

Jogurtas su „gerosiomis bakterijomis“: nuodas ar vaistas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų