Pergalingai naująjį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną pradėjo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, išvykoje 69:56 (23:17, 11:19, 19:8, 16:12) įveikę Kėdainių „Nevėžį“.

„Po sėkmingos rungtynių pradžios praradome koncentraciją, padarėme daug klaidų, kurios padėjo jiems mus prisivyti. Paprasčiausiai ne varžovai žaidė gerai, o tiesiog mes vaikiškai klydome ir leidome atstatyti pusiausvyrą.

Kartu dirbame dar tik savaitę, todėl vienas kito nejaučiame. Dar turime, ką gerinti“, – po pergalės kalbėjo žalgiriečių kapitonas Paulius Jankūnas.

„Žalgiris“ rungtynėms neregistravo Marcuso Browno bei Manto Kalniečio.

Legionieriaus D. Collinso vedami „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingiau pradėjo susitikimą ir jau po pirmųjų dviejų minučių atitrūko šešiais taškais – 6:0. Nors aikštės šeimininkai ėmė įsibėgėti, A. Petrovičiaus auklėtiniai priešininkams pernelyg daug vilčių nesuteikė – 13:4.

„Nevėžis“ klimpo „Žalgirio“ gynyboje, o svečiai vis labiau tolo nuo R.Girskio kariaunos – 18:4. Nors ir vangiai, tačiau kėdainiečiai spurtavo ir sušvelnino deficitą iki vienženklio – 10:18. Lietuvos vicečempionai ėmė klysti ir leido varžovams dar labiau priartėti – 15:21. Ketvirtis baigėsi „Žalgiriui“ pirmaujant šešiais taškais – 23:17.

Visai kaip ir mačo pradžioje, žalgiriečiai geriau pradėjo kėlinuką ir susikrovė dviženklę persvarą – 28:17. Vis tik tai nesugniuždė „Nevėžio“ komandos, kuri vėl grėsmingai priartėjo – 24:30. Audringai palaikomi savų sirgalių R. Girskio auklėtiniai alsavo „Žalgirio“ žaidėjams į nugarą – 32:34. Kėlinio pabaigoje fortūna šypsojosi „Nevėžiui“. Šeimininkams galiausiai pavyko ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą – 36:34.

Po pertraukos kova kurį laiką vyko taškas į tašką (38:38), tačiau ketvirčiui įpusėjus, žalgiriečiai sugebėjo šiek tiek atitrūkti – 47:41. Skirtumas nebuvo pernelyg didelis, todėl aikštėje pagausėjo mažų konfliktų. Viename jų M. Begičius apsikeitė ne pačiais švelniausiais veiksmais su buvusiu Vilniaus „Lietuvos ryto“ puolėju L. Brazdauskiu. Prieš lemiamą susitikimo dalį „Žalgiris“ buvo priekyje – 53:44.

Prasidėjus lemiamam kėliniui, komandos apsikeitė netiksliais metimais. Žalgiriečių atakos buvo bevaisės, todėl „Nevėžis“ galėjo pasinaudoti proga ir sušvelninti deficitą, tačiau to padaryti nepavyko – 46:56. „Žalgiris“ antro šanso kėdainiečiams nebesuteikė – 63:49. Mačą LKL vicečempionai laimėjo rezultatu 69:56.

„Nevėžis“: L. Brazdauskis 14, B. Cresnaras 12 (8 atk. kam.), R. Alijevas 10 (6 atk. kam.), L. Lukoševičius 8, E. Dimša (6 atk. kam.) ir M.Simonavičius – po 5, P. Beliavičius 2.

„Žalgiris“: M. Pocius (4/6 trit.) ir A. Milaknis (4/6 trit.) – po 12, P. Jankūnas 11 (12 atk. kam.), M. Kuzminskas 9 (8 min.), D. Šalenga 7, D. Collinsas (6 atk. kam., 5 rez. perd.) ir M. Begičius – po 6, T. Klimavičius 4, T. Watsonas 2.