Seimas antradienį pritarė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) 2009-ųjų veiklos ataskaitai. VTEK pasiūlyta teikti Seimui pasiūlymus tobulinti nuostatas siekiant užtikrinti vienodą VTEK ir teismų formuojamą praktiką dėl Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų taikymo, taip pat išplėsti komisijos įgaliojimus nusižengimų viešiesiems interesams prevencijos srityje.

Pristatydamas 2009 metų veiklos ataskaitą, VTEK pirmininkas Remigijaus Rekerta informavo, kad komisija pernai atliko 226 tyrimus (20 proc. daugiau nei 2008 metais) dėl galimų įstatymo nuostatų pažeidimų ir šių tyrimų pagrindu priėmė 94 sprendimus. Pasak jo, komisija priėmė 58 sprendimus, kuriuose konstatuota, kad asmenys, dirbantys valstybinėje tarnyboje, pažeidė įstatymo nuostatas, 36 sprendimuose konstatuota, kad įstatymo nuostatos nebuvo pažeistos arba nepakako pagrįstų duomenų vienareikšmiškai konstatuoti. Kaip teigė komisijos vadovas, sprendimuose dažniausiai nagrinėti yra nepotizmo atvejai, t. y. kai valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys naudojasi savo galia, įtaka ir t. t.

REKLAMA

Kaip teigiama komisijos veiklos ataskaitoje, viena veiksmingiausių viešųjų ir privačių interesų konfliktų valstybės tarnyboje prevencijos priemonių yra privačių interesų deklaravimas. R. Rekertos tvirtinimu, 2009 m. viešai privačius interesus deklaravo beveik 11 tūkst. asmenų, t. y. apie pusantro tūkstančio daugiau nei 2008 m. „Beveik pusė dirbančių valstybinėje tarnyboje asmenų deklaravo savo ryšius su įvairiais juridiniais asmenimis, ir didesnė deklaravusiųjų dalis dalyvauja ne asociacijų, draugijų, klubų, bendrijų, profsąjungų veikloje, o pelno siekiančiose įmonėse“, – teigė komisijos pirmininkas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų