„Formulės-2“ automobilių lenktynių čempionato paskutiniojo, devintojo, etapo antrąsias lenktynes Valensijoje (Ispanija) sekmadienį laimėjo iš pirmosios pozicijos startavęs lietuvis Kazimieras Vasiliauskas. Jis pelnė 25 įskaitinius taškus.

Tai buvo pirmoji 20-mečio Lietuvos autolenktynininko pergalė šiame čempionate ir antroji per visą karjerą „Formulės-2“ varžybose.

K. Vasiliauskas 21 ratą įveikė per 31 min. 37,175 sek. (vid. greitis – 159,59 km/val.). Antrąją vietą užėmusį britą Jacką Clarke'ą jis aplenkė 2,517 sek. Trečias finišavo nugalėtojo titulą jau anksčiau užsitikrinęs britas Deanas Stonemanas (+8,329 sek.).

K. Vasiliauskas grečiausiai įveikė vieną ratą (4,005 km) – 1 min. 28,748 sek. (vid. greitis – 162,46 km/val.).

Priešpaskutinėse sezono lenktynėse šeštadienį K. Vasiliauskas patyrė avariją ir nebegalėjo tęsti varžybų. Lietuvos lenktynininkas jau pirmajame posūkyje išlėkė iš trasos. K. Vasiliauskas po kontakto su olandu Kelvinu Snoeksu vertėsi net kelis kartus. Laimei, lietuvis traumų išvengė.

Čempionatą laimėjęs 20-metis D. Stonemanas po 18 lenktynių surinko 284 taškus. Antrąją vietą užėmė kitas britas – 19-metis Jolyonas Palmeris, surinkęs 242 taškus. Trečioje vietoje – 22-ejų metų rusas Sergejus Afanasjevas. Jo sąskaitoje – 157 taškai.

K. Vasiliauskas, surinkęs 153 taškus, užėmė ketvirtąją vietą. Prieš paskutiniąsias lenktynes jis buvo septintas.

Penktas liko britas Willas Brattas (142 tšk.), o šeštas – austras Philippas Engas (140 tšk.).

Iš viso klasifikuoti 22 lenktynininkai.

K. Vasiliauskas šį sezoną ant prizininkų pakylos kopė šešis, o pernai – keturis kartus. 2009 metų „Formulės-2“ čempionate lietuvis tarp 24 lenktynininkų buvo septintas.