Ispanas Rafaelis Nadalis „US Open“ finale žaidė pirmąjį kartą. Tenisininkas per savo karjerą laimėjo jau devynis „Grand Slam“ turnyrus, rašo BBC.

JAV teniso čempionato („US Open“), kurio prizų fondą sudaro 22,668 mln. JAV dolerių, vyrų vienetų varžybų nugalėtoju tapo pirmoji pasaulio raketė 24-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis, finale pirmadienį 6:4, 5:7, 6:4, 6:2 nugalėjęs antrąją vietą pasaulio reitinge užimantį 23-ejų metų Serbijos tenisininką Novaką Djokovičių. Mačas truko 3 val. 43 min.

R. Nadalis tapo septintuoju tenisininku, kuriam pavyko laimėti visus keturis „Grand Slam“ serijos turnyrus.

Tokį rezultatą buvo pasiekęa šveicaras Rogeris Federeris, amerikiečiai Andre Agassis ir Donas Budgeas, australai Roy Emersonas ir Rodas Laveris bei Fredas Perryis.