Du kėlinius taškas į tašką su Rusijos komanda Pasaulio čempionato ketvirtfinalyje rungtyniavusi JAV rinktinė po didžiosios pertraukos įrodė savo pranašumą – įveikė varžovus rezultatu 89:79 (25:25, 19:14, 26:17, 19:23) ir pusfinalyje susitiks su Argentina arba Lietuva.

Nors Rusijos krepšininkams nuo pat susitikimo pradžios sunkiai sekėsi stabdyti JAV rinktinės lyderi Keviną Durantą, tolimų Sergejaus Bykovo bei Andrejaus Voroncevičiaus metimų dėka sužaidus tris minutes Rusijos rinktinė įgijo minimalią persvarą – 9:8. Po Chauncey Billupso tolimo metimo įpusėjus ketvirčiui amerikiečių pranašumas pasiekė šešių taškų ribą (15:9), tačiau rusai atsakė atkarpa 12:5 ir po dviejų iš eilės Timofejaus Mozgovo dėjimų vėl išsiveržė į priekį – 21:20. Negana to, po Jevgenijaus Voronovo dvitaškio rusų persvara buvo šoktelėjusi iki trijų taškų (23:20), ketvirčio pabaigoje amerikiečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą – 25:25.

Antrąjį kėlinį rusai pradėjo keturiais taškais iš eilės bei padidino savo pranašumą iki keturių taškų – 29:25. Nepaisant to, jog amerikiečiams buvo pavykę priartėti (30:31), keturis taškus iš eilės pelnė S. Bykovas ir JAV rinktinės trenerių štabas įpusėjus kėliniui buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes Rusijos komanda vėl nutolo – 35:30. Po pasitarimo amerikiečiai spurtavo 10:0 ir K. Durantui pataikius iš vidutinio nuotolio, o Andre Iguodalai pridėjus du baudų metimus jau JAV krepšininkai įgijo penkių taškų persvarą - 40:35. Per likusį laiką JAV komanda išlaikė penkių taškų persvarą ir įpusėjus susitikimui buvo priekyje – 44:39.

Po didžiosios pertraukos amerikiečiai ir toliau aktyviai žaidė gynyboje, o pasinaudoję keliais abejotinais teisėjų švilpukais ėmė tolti nuo Rusijos krepšininkų. Įpusėjus kėliniui Russelas Westbrookas dėjimu iš viršaus baigė greitą amerikiečių kontrataką ir JAV rinktinės persvara pirmą kartą tapo dviženklė – 58:47. Likus žaisti tris minutes Mike'o Krzyzewskio vadovaujamos komandos pranašumas šoktelėjo iki penkiolikos taškų (65:50), o ketvirčio pabaigoje rusams tik šiek tiek pavyko priartėti – 56:70.

Paskutiniame ketvirtyje amerikiečiams dar stipriau atitrūkti nepavyko, tačiau rusai taip pat nei karto nebuvo sukėlę rimtesnės grėsmės JAV komandos persvarai. Po Ch. Billupso tritaškio įpusėjus kėliniui JAV komanda pirmavo 64:58 ir nors po J. Voronovo bei T. Mozgovo dėjimų skirtumas buvo kiek aptirpęs (84:72), amerikiečiai nesunkiai išlaikė saugią persvarą ir laimėjo rungtynes rezultatu 89:79.