Pajūryje sezonui besirengiantis Kauno „Žalgiris“ sužaidė pirmąsias iš trijų šios savaitės draugiškų rungtynių. Klaipėdoje vykusiame mače be penkių pagrindinių krepšininkų rungtyniavę žalgiriečiai rezultatu 70:72 (21:24, 17:13, 11:18, 21:17) nusileido Kazanės „Unics“ ekipai.

Kauniečiai mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Aleksandras Čapinas, Artūras Milaknis, Dainius Šalenga, Travisas Watsonas ir Mirza Begičius. Būtent pastarasis žaidėjas per pirmąsias 5 minutes kėlė didžiausią grėsmę varžovų krepšiui. M.Begičiui pelnius 6 taškus, o D.Šalengai pridėjus dvi baudas žalgiriečiai atsilikinėjo 8:10, nes „Unics“ puolimą stabdė pražangomis – rusai iš pirmųjų 10 taškų 8 surinko nuo baudų metimo linijos. Netrukus

„Žalgiris“ sugebėjo persverti rezultatą, kai tritaškį būdamas visiškai laisvas pataikė M.Begičius, o D.Šalenga įskraidino tolimą metimą su pražanga – 15:13. Vėliau Dainius sumetė dar dvi baudas bei buvo taiklus iš po krepšio (19:19). Besibaigiant pirmajam kėliniui DeJuanas Collinsas pelnė 2 taškus, tačiau mūsiškiai neapsigynė nuo poros „Unics“ atakų ir po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 21:24.

Antrąjį ketvirtį vėl galingai pradėjo M.Begičius, ne tik įmetęs iš po krepšio, bet ir blokavęs Maciejaus Lampės metimą. D.Collinsui pridėjus dvitaškį žalgiriečiai vėl pirmavo 26:25, tačiau po to keturias minutes klimpo Kazanės ekipos gynybos gniaužtuose (25:30). Kauniečių puolimą atgaivino į aikštelę grįžęs A.Milaknis, po kurio dviejų tritaškių bei D.Šalengos su T.Watsonu dvitaškių „Žalgiris“ atsitiesė 35:32. „Unics“ be atsako pelnyti 5 taškai neišmušė iš vėžių A.Milaknio, pataikiusio trečiąjį tritaškį – šįkart per varžovų rankas. Žalgiriečiai galėjo padidinti santykį, bet pro šalį skriejo visi keturi T.Watsono baudų metimai. Įpusėjus rungtynėms – minimali persvara 38:37.

A.Čapinui perėmus kamuolį A.Milaknis pelnė lengvus taškus vos prasidėjus trečiajam kėliniui ir, nors Terrellas Lyday tritaškiu lygino rezultatą (40:40), Artūras dar vienu metimu atstatė „Žalgirio“ pranašumą. T.Watsonui prametus dar dvi baudas, kitose atakose A.Čapinas iš pradžių pataikė mindamas tritaškio liniją, o po to privertė „Unics“ trenerius prašyti minutės pertraukėlės, kai jo metimas buvo vertas trijų taškų (47:42). Po jos net šešias trečiojo kėlinio minutes kauniečių puolimas buvo sustabdytas (pralaimėta atkarpa 2:13). Po baudą įmetė tik T.Watsonas ir M.Begičius, o Kazanės komandą į priekį vedė M.Lampe, suteikęs savo komandai 6 taškų persvarą – 55:49.

Paskutinysis ketvirtis prasidėjo rusų dvitaškių su pražanga (58:49). Toks deficitas „Žalgirio“ trenerius privertė naudoti aktyvią zoninę gynybą, kuri davė vaisių – „Unics“ porą kartų prarado kamuolį dėl pasibaigusio atakai skirto laiko limito. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje pasižymėjo tritaškį įmetęs A.Milaknis bei du taškus pelnęs Povilas Čukinas – 55:60. Kauniečiai dar labiau priartėjo, kai Omaras Samhanas įmetė dvitaškį su bauda, o už minutės greitoje atakoje jo pavyzdžiu pasekė D.Šalenga – 61:62.

Nors likus žaisti 5 minutes, M.Lampe prasižengė penktąjį kartą, tačiau „Žalgirio“ vyr. treneris A.Petrovičius leido varžovams ir toliau laikyti savo lyderį aikštėje. Ši malonė Kazanės komandai pravertė – po M.Lampės dvitaškio ir T.Lyday tolimo metimo „Unics“ padidino atotrūkį 67:63. Vieną baudą įmetęs A.Čapinas vėliau pridėjo dvitaškį, o likus žaisti 20 sekundžių T.Lyday įmetė tik vieną baudą (68:66). „Žalgirio“ atakos metu A.Milaknis pataikė iš toli, tačiau teisėjai užfiksavo pražangą puolime kamuolį perdavusiam D.Collinsui ir metimo neužskaitė. Kauniečiai bandė gelbėtis pražangomis. Jas sumetę rusai neapsigynė nuo A.Čapino tritaškio bei jį prieš jį prasižengė likus žaisti 1 sekundę, bet Aleksandrui pataikius pirmąją baudą ir antrąją specialiai prametus, kamuolio atsikovoti nepavyko, todėl švieslentė užfiksavo galutinį rezultatą 72:70 „Unics“ ekipos naudai.

„Žalgiris“: A.Milaknis 16 (4/7 trit, 6 atk. kam.), D.Šalenga 15 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Begičius 12, A.Čapinas 12, D.Collinsas 6 (3 rez. perd.), O.Samhanas 4 (5 atk. kam.), T.Watsonas 3 (1/8 baud., 9 atk. kam.), P.Čukinas 2.

„Unics“: M.Lampe 25 (6 atk. kam.), T.Lyday'us 21 (3 per. kam.), K.McCarty 8, S.Vranešas 7.