Antrąją pergalę moterų Europos krepšinio čempionato atrankos turnyre pasiekė A grupės lydere tapusi Lietuvos nacionalinė komanda, išvykoje 80:72 (22:21, 17:13, 30:24, 11:14) palaužusi Kroatijos rinktinę.

Priminsime, kad pirmąją dvikovą su Olandijos krepšininkėmis lietuvės laimėjo net 98:52 (22:17, 22:13, 31:16, 23:6). Kitą susitikimą mūsiškės žais rugpjūčio 8-ąją Kaune su belgėmis.

Susitikimo pradžia sėkmingiau susiklostė svečiuose rungtyniavusiai Lietuvos komandai. Mūsiškės bendromis pastangomis pirmosiomis minutėmis įgijo apčiuopiamą aštuonių taškų persvarą – 10:2. A. Paulausko auklėtinių pranašumas buvo išaugęs ir iki devynių taškų (13:4), tačiau netrukus sekė kelios netikslios lietuvių atakos, o kroatės nepraleido progos priartėti – 9:13. Nors atrodė, kad lietuvės sugebėjo atremti šeimininkių spurtą (18:11), kroatės smogė dar kartą ir ištirpdė deficitą iki minimumo – 19:20. Pasibaigus kėliniui mūsiškės vis dar buvo priekyje – 22:21.

Nors Lietuvos rinktinė dominavo po krepšiais, klaidos neleido atitrūkti nuo varžovių. Negana to, Kroatijos krepšininkės dar buvo ir išsiveržusios į priekį – 28:27. Vis dėlto daugiausia E. Staknevičienės dėka Lietuva neleido šeimininkių ekipai perimti iniciatyvos – 35:32. Antrasis ketvirtis baigėsi lietuvėms pirmaujant rezultatu 39:34.

Po pertraukos šviežiau atrodė Lietuvos krepšininkės. S. Linkevičienei bei A. Bimbaitei įmetus po tritaškį bei E. Staknevičienei pridėjus du dvitaškius mūsiškės įgijo apčiuopiamą pranašumą – 49:41. Tiesa, tokiu skirtumu A. Paulausko komanda džiaugėsi neilgai. Lietuvių metimai skriejo pro šalį, o kroačių atakos buvo rezultatyvios – 48:49.

Vis dėlto rezultatas vėl persisvėrė į Lietuvos rinktinės pusę. S. Linkevičienės bei E. Staknevičienės vedamos lietuvės netrukus atstatė turėtą persvarą – 58:49. Aikštės šeimininkėms atsigauti po mūsiškių spurto buvo sudėtinga. Skirtumas galiausiai pasiekė dviženklę ribą (61:51), o prieš lemiamą mačo dalį Lietuva atsargoje turėjo 11 taškų – 69:58.

Pačioje ketvirtojo kėlinio pradžioje A. Paulausko auklėtinės sulaukė rimto pavojaus signalo: pranašumas ištirpo iki šešių taškų – 71:65. Vis tik į pavojų lietuvės sureagavo tinkamai. Kroatėms nepavyko dar labiau priartėti, o žaliai baltus marškinėlius vilkėjusios merginos išsaugojo saugų atstumą – 78:70. Paskutinę mačo minutę Lietuvos moterų nacionalinės komandos persvara abejonių nebekėlė – 80:72.

Kroatija: I. Sliskovič ir S. Mandir – po 12, A. Jelavič 10 (5 rez. perd.).

Lietuva: E. Staknevičienė 20 (7 atk. kam.), S. Linkevičienė 16 (6 atk. kam., 7 rez. perd.), A. Abromaitė 14 (7 atk. kam.), G. Petronytė 9, A. Bimbaitė 8 (5 rez. perd.), M. Solopova 6, V. Sipavičiūtė 4, R. Valentienė 3.