Algirdo Paulausko vadovaujama Lietuvos moterų krepšinio rinktinė triuškinančia pergale pradėjo 2011 metų Europos čempionato atrankos etapą. Pirmosiose A grupės rungtynėse lietuvės Kauno sporto halėje 98:52 (22:17, 22:13, 31:16, 23:6) sutriuškino Olandijos komandą.

Varžovėms pasipriešinti Lietuvos komandai pavyko tik pirmosiomis minutėmis, kai rezultatas buvo lygus - 4:4. Vėliau Gintarės Petronytės, Agnės Abromaitės ir Sandros Linkevičienės tikslių atakų dėka aikštės šeimininkės spurtavo 10:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 14:4. Pasinaudojusios akivaizdžiu lietuvaičių atsipalaidavimu, olandės pelnė šešis taškus be atsako ir sugebėjo priartėti (14:10), tačiau kėlinio pabaigoje Lietuvos komanda vėl šiek tiek nutolo ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo rezultatu 22:17.

Antrajame kėlinyje sužaidus tris minutes Algirdo Paulausko auklėtinių pranašumas buvo aptirpęs iki trijų taškų (24:21), tačiau Aušra Bimbaitė pataikė ir toli, dvitaškį pridėjo S. Linkevičienė ir lietuvės vėl šiek tiek atitrūko - 29:21. Likus žaisti keturias minutes Milda Sauliūtė fantastišku metimu paskutinę atakai skirto laiko sekundę vėl sugrąžino Lietuvos komandai dviženklį pranašumą (33:23), o po Dainos Staugaitienės tritaškio dar labiau atitrūko – 41:27. Kėlinio pabaigoje komandos pasikeitė tiksliais tolimais metimais ir įpusėjus susitikimui lietuvės buvo priekyje 44:30.

Po didžiosios pertraukos aikštelėje ir toliau dominavo Lietuvos komanda. Sužaidus keturias minutes mūsiškės spurtavo 7:0 ir po G. Petronytės bei E. Staknevičienės metimų lietuvių persvara šoktelėjo iki aštuoniolikos taškų ribos – 54:36. Negana to, likus žaisti keturias minutes aikštės šeimininkių pranašumas jau viršijo dvidešimt taškų – 62:40. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi A. Abromaitė ir daugiausiai šios krepšininkės pastangomis Lietuvos komanda ne tik neleido varžovėms priartėti, bet prieš lemiamą ketvirtį dar labiau nutolo – 75:46.

Paskutinis ketvirtis jau tebuvo formalumas. Po varžovėms skirtos nesportinės pražangos mūsiškių pranašumas viršijo ir trisdešimt (81:48), o vėliu ir keturiasdešimt taškų – 92:50. Situacija iki susitikimo pabaigos jau nebepasikeitė. Lietuvos komanda iškovojo pergalę rezultatu 98:52 ir žengė pirmąjį žingsnį Senojo žemyno pirmenybių link.

Lietuva: G. Petronytė 18 (6 atk. kam.), S. Linkevičienė 15, E. Staknevičienė (7 atk. kam.) ir A. Abromaitė – po 14, M. Sauliūtė, M. Solopova, R. Valentienė ir G. Paugaitė (6 min. 9 atk. kam.) – po 6, V. Sipavičiūtė ir A. Bimbaitė – po 5, D. Staugaitienė – 3.

Olandija: M.Klein 12, A.Biesters 10, M.Beld 7.