Lengvą pergalę pirmosiose pasiruošimo pasaulio čempionatui rungtynėse iškovojo Lietuvos rinktinė, Šiauliuose 91:59 (28:16, 23:22, 30:14, 10:7) nepasigailėjusi Suomijos krepšininkų.

Pirmadienį Kęstučio Kemzūros auklėtiniai išbandys jėgas su Čekijos komanda. Susitikimas įvyks Panevėžio „Cido“ arenoje.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo K.Kemzūros auklėtiniai, įgiję apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (8:2). Vis tik suomiai nenorėjo taikstytis su tokia padėtimi ir netrukus priartėjo - 8:11. Tačiau atsilaikyti svečiams dar kelias minutes nepavyko. Mūsiškiai kūrybingo žaidimo puolime dėka atitrūko ir pirmąjį ketvirtį laimėjo dviženkliu skirtumu - 28:16. Antrajame kėlinuke žaidimas išsilygino. Didžiąją kėlinio dalį mūsiškių persvara nesiekė dviženklio skirtumo, tačiau artėjant ilgajai pertraukai, žaliai baltus marškinėlius vilkėję žaidėjai sugebėjo atitrūkti ir išlaikyti trylikos taškų atsargą - 51:38.

Po pertraukos prasidėjo svečių triuškinimas. Lietuvos krepšininkai nesunkiai rinko taškus ir talžė Suomijos ekipos gynybą, o pastarieji pernelyg nebesipriešino ir ėmė nuleisti rankas. Suomiams dar labiau pristabdžius, šeimininkai ėmė smagintis aikštėje ir toliau didino savo pranašumą. Prieš lemiamą mačo dalį komandas skyrė net 29 taškai - 81:52. Ketvirtajame kėlinyje Suomijai taškus pavyko pelnyti tik po septynių minučių. Tiesa, lietuviai puolime taip pat neblizgėjo. Rungtynės baigėsi solidžia Lietuvos rinktinės pergale - 91:59.