Vilniaus "Lietuvos rytas" šiandien išvykoje sužaidė pirmąsias ULEB taurės ketvirtfinalio rungtynes. Lietuviai nesugebėjo atsilaikyti prieš galingai atrodžiusią Strasbūro "Strasbourg IG" komandą ir susitikimą pralaimėjo rezultatu 70:83 (13:28, 16:24, 20:15, 21:16).

Vilniečiai rungtynes pradėjo labai nesėkmingai. Varžovai nesunkiai rinko taškus ir aktyviai gynėsi. Po pirmųjų penkių minučių "Lietuvos rytas" prametė 8 metimus bei padarė 3 klaidas. Lietuvos komandai niekaip nesisekė stabdyti varžovus, kurie ir toliau rinko taškus bei įgijo dviženklį pranašumą 15:4. Netrukus tolimą metimą pataikė Kareemas Rushas (nuotraukoje), tačiau varžovai atsakė 5 taškais iš eilės (22:9). "Lietuvos ryto" komandai nepavyko sustyguoti žaidimo ir iki kėlinuko pabaigos. Po pirmųjų 10 minučių šeimininkai buvo priekyje 28:13.

Antrajame kėlinuke prancūzai ir toliau demonstravo užtikrintą žaidimą bei po kelių sėkmingų atakų padidino pranašumą iki 21 taško (36:15). Vilniečiai niekaip nerado būdų kaip sėkmingai apsiginti nuo sėkmingų varžovų atakų. Net neužbaigę atakos metimu, šeimininkai atkovodavo kamuolį bei galėjo kartoti ataką. Po dviejų iš eilės A.Šležo tritaškių skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 17 taškų (21:38). Tačiau tolimu metimu atsakė ir "Strasbourg" krepšininkai, atstatę 20 taškų pranašumą (41:21). Antroje kėlinuko pusėje po dar vieno A.Šležo tritaškio skirtumas tarp komandų sumažėjo iki 16 taškų (28:44), tačiau varžovai tuoj pat atsakė tolimu metimu. Po dviejų kėlinukų SIG komanda pirmavo 52:29.

Po didžiosios pertraukos vilniečiams ir toliau sunkiai sekėsi stabdyti įsisiautėjusius varžovus. Pradžioje trečiojo kėlinuko jie skirtumą padidino iki 24 taškų (56:32). Vis dėlto “Lietuvos rytui”, daugiausiai individualių pastangų dėka, pavyko kiek sumažinti atotrūkį. Kėlinuko pabaigoje, po 5 iš eilės K.Rusho taškų, lietuvių deficitas buvo 16 taškų (49:65), o ketvirtis baigėsi vilniečiams atsiliekant 49:67.

Paskutinę susitikimo dalį įspūdingu dėjimu pradėjo Mindaugas Lukauskis, o po jo sekė dar 2 Eurelijaus Žukausko taškai ir rezultatas tapo 67:53. Kiek vėliau sėkmingai žaidė Artūras Jomantas, kurio dėka “Lietuvos rytui” pavyko sušvelninti deficitą iki 12 taškų (57:62). Labiau ištirpdyti skirtumo svečiams nepasisekė ir “Lietuvos rytas” rungtynes pralaimėjo rezultatu 70:83.

“Strasbourg IG”: A.Nissim – 21, C.Eidison – 18, A.Sanders – 10 (6 atk. kam.), M.Smith – 8 (5 atk.kam.).

“Lietuvos rytas”: K.Rush – 21, A.Šležas ir A.Jomantas – po 11, J.Blums – 7, M.Nielsenas (5 atk. kam.) ir M.Lukauskis – po 6.