Pirmose ULEB ketvirtfinalio rungtynėse Kazanės “Unics” namuose įspūdingai sutriuškino Rimanto Kaukėno Sienos “Montepaschi” ekipą rezultatu 83:53 ir beveik užsitikrino sau vietą varžybų pusfinalyje.

Nuo pirmųjų minučių Kazanės krepšininkai, kuriems vadovauja trys treneriai iš Lietuvos Antanas Sireika, Gintaras Krapikas ir Valdemaras Chomičius, ėmė labiau kibiai gintis ir sėkmingai atakuoti varžovų krepšį. Ypač aktyvus buvo Jegoras Mešeriakovas, o jam sėkmingai talkino Jamalas McCulloughas.

Tuo tarpu Sienos krepšininkai nesugebėjo nei apsiginti, nei užpulti. Rimantas Kaukėnas rungtynes pradėjo keturiais netaikliais metimais ir vienu prarastu kamuoliu. Po pirmojo kėlinuko – 22:8.

Antrame kėlinuke savo metimą atrado Saulius Štombergas, kuris iki pertraukos pelnė 12 taškų. Jam talkino broliai Lavrinovičiai, kurie nuo antrojo kėlinuko vidurio rungtyniavo kartu. Po dviejų kėlinukų skirtumas jau buvo triuškinantis 49:28.

Po pertraukos vaizdas nepasikeitė – Totorijos klubas nemažino apsukų ir toliau didino skirtumą. Po trijų kėlinukų rezultatas tapo dar labiau nepadorus – 63:37.

Paskutiniame kėlinuke italus į priekį bandė vesti R.Kaukėnas, pataikęs kelis metimus bei išprovokavęs keletą “Unics” žaidėjų pražangų. Vis dėlto šeimininkai buvo visa galva geresni ir paskutinėmis minutėmis beveik užsitikrino sau vietą ULEB taurės pusfinalyje – 83:53.

“Unics” ekipai Lietuvos krepšininkai pelnė daugiau nei pusę taškų – 42. Saulius Štombergas buvo rezultatyviausias “Unics” ekipoje. Jis pelnė 17 taškų (3/7 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei išprovokavo 2 varžovų pražangas. Be to, jis 4 kartus prasižengė bei po kartą perėmė bei prarado kamuolį.

Darjušas Lavrinovičius pelnė 13 taškų (3/9 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 1/1 baudos), atkovojo 8 bei perėmė 5 kamuolius. Jis taip pat po 3 kartus suklydo ir prasižengė, išprovokavo 2 varžovų pražangas, dukart blokavo metimus bei atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Kšištofas Lavrinovičius pelnė 12 taškų (3/5 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 3/8 baudos), atkovojo 9 kamuolius, po kartą suklydo bei perėmė kamuolį, dukart prasižengė. Jis taip pat išprovokavo 6 varžovų pražangas bei blokavo vieną metimą.

Rimantas Kaukėnas buvo rezultatyviausias “Montepaschi” ekipoje. Krepšininkas iš Lietuvos pelnė 16 taškų (4/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 5/5 baudos), atkovojo 2 ir perėmė vieną kamuolį, po du kartus suklydo bei prasižengė, o taip pat išprovokavo 6 varžovų pražangas.

“Unics”: S.Štombergas 17, D.Lavrinovičius ir C.Stevenson – po 13, K.Lavrinovičius 12, J.McCullough 11, S.Čikalkin 9. J.Mešeriakov 8.

“Montepaschi”: R.Kaukėnas 16, J.Forte 13, L.McIntyre 11.