Devintąjį pralaimėjimą ir aštuntąjį iš eilės ULEB Eurolygos krepšinio turnyre patyrė absoliutus turnyro ir aštuonių ekipų B grupės autsaideris Kauno "Žalgiris", ketvirtadienį svečiuose dešimtojo turo rungtynes 67:84 pralaimėjęs vietą kitame varžybų etape užsitikrinusiai "Winterthur FC Barcelona" (Ispanija) komandai.

"Žalgirio" krepšininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir iki 6 minutės pirmavo 2-4 taškų skirtumu. Besibaigiant šeštai pirmojo kėlinio minutei kauniečiai dar išlygino rezultatą - 10:10, tačiau likusią trijų minučių atkarpą iki kėlinio pabaigos aikštės šeimininkai laimėjo 18:2, o iki didžiosios pertraukos įgijo 19-os taškų pranašumą - 49:30.

Per didžiąją pertrauką "Žalgirio" komandos vyriausiajam treneriui Rimui Grigui pavyko įkvėpti savo auklėtinius, kurie pirmąsias šešias minutes laimėjo 19:4 ir pradžioje sumažino skirtumą iki 4 taškų (49:53), o devintąją minutę ir iki dviejų taškų - 55:57.
Bet, "Winterthur FC Barcelona" krepšininkai po minutės pertraukėlės laimi paskutinę trečiojo kėlinio minutę 7:2 ir ketvirtajame kėlinyje jau tvirtai kontroliuoja susitikimo eigą.

Rezultatyviausiai "Žalgirio" gretose rungtyniavo Jonas Mačiulis, pelnęs 18 taškų bei perėmęs 5 kamuolius.

13 taškų į varžovų krepšį įmetė Marcelinho Machado, 12 - Paulius Jankūnas (10 atkovotų kamuolių), 9 - Hanno Mottola, 8 - Tanoka Beardas, 4 - Vytenis Jasikevičius ir 3 Vidas Ginevičius.

Kauniečiams pavyko sustabdyti rezultatyviausią ULEB Eurolygos žaidėją Juaną Carlosą Navarro, kuris pelnė tik 10 taškų, tačiau nepavyko uždengti priekinės linijos žaidėjų - Michalio Kakiouzio bei Mario Kasuno, įmetusių po 15 taškų, ir Deniso Marconato, pelniusio 11 taškų.

Iškovoję aštuntąją pergalę "Winterthur FC Barcelona" krepšininkai lieka antrojoje vietoje ir toliau tašku atsilieka nuo grupės lyderio Eurolygos čempiono titulą ginančio Maskvos CSKA (Rusija) klubo, kuris namuose 78:58 nugalėjo Po Ortezo "Elan Bernais" (Prancūzija) ekipą.

Vienuoliktojo turo rungtynes Kauno "Žalgiris" sausio 11-ąją namuose žais su Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) komanda, kuriai pirmajame rate pralaimėjo 75:84.

Stambulo krepšininkai trečiadienį savo žiūrovams pateikė malonią staigmeną 70:58 nugalėdami Trevizo "Benetton" (Italija) penketuką.

Ketvirtosiose C grupės rungtynėse trečiadienį penktąją pergalę iškovojo penktojoje pozicijoje esantis Salonikų "Aris TT Bank" (Graikija) klubas su Simonu Serapinu, namuose 80:72 įveikęs Neapolio "Eldo Basket" ekipą.

Vos 4 minutes aikštėje praleidęs lietuvis spėjo sugriebti 1 kamuolį.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kauno "Žalgiris" 10  1  9  787:859

Dešimtąją pergalę iš eilės iškovojo absoliutus lygos lyderis Atėnų "Panathinaikos" klubas su dviem lietuviais, namuose 84:73 nugalėjęs A grupės autsaiderę Liublijanos "Union Olimpija" (Slovėnija) ekipą su Sauliumi Kuzminsku, kuri patyrė jau aštuntąjį pralaimėjimą.

Ramūnas Šiškauskas pelnė trylika taškų ir buvo vienas rezultatyviausių nugalėtojų gretose. Per 30 minučių jis pataikė 1 tritaškį iš 4, 3 dvitaškius iš 4, realizavo 4 baudų metimus iš 5, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Beveik 9 minutes žaidęs Robertas Javtokas pelnė 2 taškus, atkovojo bei perėmė po 1 kamuolį ir atliko rezultatyvų perdavimą. Vidurio puolėjas pataikė vienintelį mestą dvitaškį, tačiau prametė baudos metimą.

Sauliaus Kuzminsko sąskaitoje 6 taškai ir 3 sugriebti kamuoliai. Per 16 minučių jis pataikė 2 dvitaškius iš 3 bei 2 baudų metimus iš 4.

Kitose grupės rungtynėse Badalonos "DKV Joventut" (Ispanija) krepšininkai svečiuose 83:74 nugalėjo Belgrado "Partizan" (Serbija) penketuką.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Liublijanos "Union Olimpija" (Slovėnija) 10  2  8  728:802

Vienintelėse A grupės turnyro rungtynėse devintąją pergalę iškovojo ir toliau vienvaldžiu grupės lyderiu lieka jau vietą antrajame varžybų etape užsitikrinęs Vitorijos "TAU Ceramica" (Ispanija) klubas, namuose 97:68 sutriuškinęs Kelno "RheinEnergie" (Vokietija) ekipą.
A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Vitorijos "TAU Ceramica" (Ispanija) 10  9  1  837:739
2. Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) 9  7  2  794:724
3. Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) 9  5  4  693:658
4. Maskvos "Dinamo" (Rusija) 9  5  4  674:668
5. Sopoto "Prokom Trefl" (Lenkija) 9  4  5  669:674
6. Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) 9  3  6  650:674
7. Bolonijos "Climamio" (Italija) 9  2  7  697:761
8. Kelno "RheinEnergie" (Vokietija) 10  2  8  760:876