Jaunių rinktinė – tarp keturių stipriausių pasaulyje

Dariaus Dikčiaus treniruojama Lietuvos jaunimo (iki 17 metų) krepšinio rinktinė tęsia puikų pasirodymą pasaulio čempionate. Ketvirtfinalio rungtynėse lietuviai 73:61 (21:18, 9:15, 20:9, 23:19) įveikė aikštės šeimininkus vokiečius ir pateko į stipriausių pasaulio rinktinių ketvertą.

Turnyro pusfinalyje lietuviai susitiks su Serbijos ir Lenkijos rinktinių mačo nugalėtoju.

Aikštės šeimininkai šiek tiek sėkmingiau pradėjo rungtynes ir sužaidus dvi su puse minutės turėjo keturių taškų pranašumą (9:5), tačiau Manto Mockevičiaus, Pauliaus Semaškos ir Simono Kymanto vedini lietuviai laimėjo atkarpą 8:0 ir įpusėjus pirmajam ketvirčiui keturių taškų persvarą jau turėjo mūsiškiai - 13:9. Likus žaisti tris minutes rezultatas vėl tapo lygus (15:15), bet Lietuvos rinktinė vėl sugebėjo nutolti (19:15), o po pirmojo kėlinio pirmavo rezultatu 21:18.

Nerezultatyviai prasidėjusiame antrajame kėlinyje pirmieji į priekį šovė lietuviai, kurie po keturių Martyno Paliukėno taškų bei Tomo Lekūno tritaškio laimėjo atkarpą 7:3 bei įgijo iki tol didžiausią turėtą persvarą - 28:21. Visgi vokiečiai atsakė trimis tiksliomis atakomis iš eilės ir sužaidus penkias minutes antrajame kėlinyje beveik visas Lietuvos rinktinės pranašumas vėl buvo panaikintas - 28:27. Antroje ketvirčio pusėje komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai, todėl rezultatas kito labai retai. Lietuviai sugebėjo baudų metimais surinkti vos du taškus, o tuo pasinaudoję vokiečiai įpusėjus rungtynėms jau pirmavo 33:30.

Situacija nesikeitė ir po didžiosios pertraukos. Abi komandos sunkiai rinko taškus, todėl įpusėjus trečiajam ketvirčiui situacija aikštelėje beveik nebuvo pasikeitusi - 37:35 Vokietijos rinktinės naudai. Vokiečių pranašumas visą ketvirtį nebuvo šoktelėjęs aukščiau keturių taškų, o likus žaisti dvi minutes mūsiškiai spurtavo 9:0 ir po Simono Kymanto dvitaškio Lietuvos rinktinė susigrąžino penkių taškų pranašumą - 47:42. Iki kėlinio pabaigos lietuviai dar labiau nutolo ir prieš lemiamą ketvirtį D.Dikčiaus auklėtiniai jau pirmavo aštuoniais taškais - 50:42.

Visus taškus šiose rungtynėse lietuviai sudėliojo pirmosiomis ketvirtojo kėlinio minutėmis. Po dviejų iš eilės T.Lekuno tritaškių Lietuvos rinktinės persvara šoktelėjo iki šešiolikos taškų (59:43). Nors vokiečiai atsakė spurtu 8:0 ir labai greit sumažino deficitą iki vienženklio (51:59), tai buvo viskas, ką aikštės šeimininkai sugebėjo padaryti šiose rungtynėse. Lietuvos komanda vėl surengė spurtą 8:0, susigrąžino šešiolikos taškų persvarą (67:51) ir persvarą išlaikė iki pat mačo pabaigos. Lietuviai rungtynes laimėjo rezultatu 73:61 ir pateko tarp keturių stipriausiu planetos komandų.