Ketvirtadienį Italijos sostinėje Romoje vykusio Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) „Deimantinės lygos“ varžybų ketvirtojo etapo moterų 800 m bėgimo varžybose lietuvė Eglė Balčiūnaitė užėmė ketvirtąją vietą.

21-ų metų bėgikė distanciją įveikė per 1 min. 59 min. 54 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. E. Balčiūnaitė tapo šeštąja Lietuvos sportininke, 800 m nubėgusia greičiau nei per 2 min.

Nugalėjo marokietė Halima Hachlaf – 1 min. 58 min. 40 sek. Antrąją vietą užėmė kenietė Janeth Jepkosgei (1.58,85), o trečiąją – britė Jennifer Meadows (1.58,89).

Šioje rungtyje dalyvavo 14 sportininkių.

Vyrų disko metimo varžybose dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna sėkmingiausiu, ketvirtuoju, bandymu įrankį nusviedė 63 m 47 cm ir užėmė aštuntąją vietą tarp devynių dalyvių. Mūsų šalies atstovas pranoko tik italą Marco Zitellį (56 m 68 cm).

Pirmuoju bandymu 38-erių metų V. Alekna diską numetė 61 m 55 cm, trečiuoju – 62 m 60 cm, šeštuoju – 62 m 90 cm, o antras ir penktas mėginimai nebuvo įskaityti.

Nugalėjo olimpinis ir pasaulio vicečempionas lenkas Piotras Malachowskis. Jis diską numetė 68 m 78 cm ir 36 cm pagerino varžybų Romoje rekordą, kuris nuo 2004 metų priklausė V. Aleknai.

Antrąją vietą užėmė olimpinis čempionas estas Gerdas Kanteris (67 m 69 cm), trečiąją – vengras Zoltanas Koevago (67 m 26 cm), o ketvirtąją – pasaulio čempionas vokietis Robertas Hartingas (66 m 33 cm).