REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėja jaunų mokslininkų, apsigynusių daktaro disertaciją ir norinčių tęsti mokslinį darbą Lietuvoje, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjusio kvietimo metu, 2009-aisias, gauta trigubai daugiau paraiškų podoktorantūros stažuotėms, negu buvo šio projekto lėšų. Atsižvelgdama į išaugusį poreikį, Lietuvos mokslo tarybos prašymu, Švietimo ir mokslo ministerija pranešė jauniesiems mokslininkams numačiusi papildomai skirti daugiau nei 8 milijonus litų iš ES paramos lėšų. Pernai padalyta beveik tokia pati suma – 7,7 mln.Lt.

REKLAMA

Jaunųjų mokslininkų paraiškos bus priimamos nuo birželio 10 d. iki rugpjūčio 10 d., teigiama pranešime.  Podoktorantūros stažuočių konkurse gali dalyvauti tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių mokslininkai, kuriems nuo daktaro laipsnio suteikimo praėjo ne daugiau kaip 5 metai. Finansuojamų stažuočių trukmė – iki 2 metų. Paraiškas gali teikti socialinių, humanitarinių, fizinių, biomedicinos ir technologijos mokslų sričių stažuotojai.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet numatoma papildomai finansuoti 50 jaunų mokslininkų stažuočių, o projektą tęsti iki 2012 m. gruodžio 31 d.. Projektą „Podoktorantūros (post doc) stažuočių įgyvendinimas“ vykdo Lietuvos mokslo taryba. Kaip sako Švietimo ir mokslo ministerijos ES paramos valdymo skyriaus vyresnioji specialistė Rita Ulkienė, jaunieji mokslininkai yra labai susidomėję šiuo projektu. Pernai konkursui buvo pateiktos 145 paraiškos, šiais metais tikimasi sulaukti paraiškų daugiau, nes 2009 m. buvo apgintos 478 disertacijos.

Projektas naudingas ir mokslo institucijai, ir jaunajam mokslininkui. Stažuotė leidžia dvejus metus atsidėjus tęsti savo srities mokslo darbus, tobulinti kvalifikaciją.

Kvietimas dalyvauti podoktorantūros stažuočių konkurse skelbiamas Lietuvos mokslo tarybos interneto puslapyje, teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų